Kryminał, DramatRecenzje książek

Louise Jensen – „Prezent” – Wyd. Burda

Louise Jensen – „Prezent” – Wyd. Burda

prezent

Jenna jest po przeszczepie serca lecz wcale się z tego faktu nie cieszy. Wręcz przeciwnie, jest zdania „że ktoś umarł, abym ja mogła żyć. Mój świat stał się mały, tak że nie mogę oddychać”. Dziewczyna ciągle zastanawia się, kim była ta osoba, która straciła dla niej życie. Jenna przeszła typową grypę, po której dostała zapalenie mięśnia sercowego, które mocno upośledziło funkcjonowanie serca i tylko przeszczep mógł ją uratować.

I oto znalazło się serce!

Jenna miała wszystko: nowe życie, wspaniałych rodziców i chłopaka, który bardzo ją kochał, ale ona odrzuciła to wszystko i postawiła sobie za cel odszukanie rodziny dawcy, aby poznać okoliczności śmierci tej osoby. Dowiedziała się, że jej dawcą jest młoda dziewczyna, która ma na imię Callie, a na jej grobie brzmi inskrypcja: ”Kto raz ją poznał, nigdy jej nie zapomni”.

I choć Jenna nigdy jej nie spotkała, to wie na pewno, że będzie o niej myśleć każdego dnia aż do końca życia. Będzie myśleć o dziewczynie, która dała jej drugą szansę. I tak będzie na pewno, bo Jenna dziedziczy po Callie pamięć komórkową. Pamięć komórkowa to teoria, która fascynuje dziś wielu specjalistów. Jest duża liczba pacjentów  z przeszczepem, którzy przeszli takie zmiany po operacji.

Jakim cudem biorcy mogą dziedziczyć wspomnienia dawców, których nigdy nie poznali?

Czy nauka jest w stanie to wszystko wytłumaczyć?

Z naukowego punktu widzenia nie jest to możliwe, aby dziewczyna otrzymała przeszczep, wsiadła za kierownicą na pierwszej lekcji nauki jazdy i jeździła jak Lewis Hamilton, bo jej dawcą był kierowca wyścigowy. W przypadku naszej Jenny, która ma dziwne sny, wspomnienia wydarzeń i czuje głęboką więź z Nathanem-chłopakiem Callie. Jest tu dużo niejasności i zawiłości jeśli chodzi o rodzinę Callie.

Co stało się z jej młodszą siostrą?

Co tak naprawdę ukrywa Nathan?

I jaka jest faktyczna przyczyna śmierci Callie?

Czy Jenna, która otrzymała serce potrafi to wszystko rozszyfrować?

Czy pamięć komórkowa w tym jej pomoże?

Przekonajcie się czytając tę powieść kryminalną, która zabierze Was w tajniki serca ludzkiego i potrafi odkryć dawno skrywaną tajemnicę. Książka przepiękna, bardzo emocjonalna, trzyma czytelnika do ostatniego rozdziału. Wydana w miękkiej oprawie, zawiera 399 stron i ponad 80 rozdziałów, ale jest tak fantastyczna, że czyta się ją jednym tchem. I choć powieść „Prezent” to fikcja literacka, to pamięć komórkowa dawcy jest faktem autentycznym.

Zachęcam Was do czytania.

Nie zawiedziecie się, bo książka jest wspaniała.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.