Kryminał, DramatRecenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Luanne Rice – „Cytynowy sad” – Wyd. Kobiece

Luanne Rice – „Cytynowy sad” – Wyd. Kobiece

cytrynowy sad

Nie ma nic lepszego niż dobra książka w zimny i deszczowy wieczór. Szczególnie książka, której akcja toczy się w słonecznym i ciepłym klimacie Malibu. „Cytrynowy sad” to powieść, która uzależnia równie mocno, jak kakao w zimie.

W 2007 roku, Julia (główna bohaterka książki), traci w wypadku samochodowym męża i szesnastoletnią córkę. Julia jest zrozpaczona, wciąż nie może uwierzyć w to co się stało, nie umie poradzić sobie ze stratą najbliższych jej sercu osób. Po pięciu latach od tragedii, główna bohaterka, wybiera się w podróż do Malibu w Santa Monica, aby dopilnować pod nieobecność wuja, rozległej rezydencji oraz  prac w sadzie cytrynowym. Julia żywi nadzieję, że podróż i zmiana klimatu pomoże jej pogodzić się z tragedią, jaka ją dotknęła. Niestety przerażające wspomnienia wracają do Julii każdego dnia i każdej nocy. Pewnego dnia Julia poznaje przystojnego kierownika sadu- Roberto. Po kliku wspólnych rozmowach Julia czuje z Robertem więź, ponieważ on również stracił osobę bliską jego sercu- córkę. Jak się później okazało córka Roberto zaginęła i nikt, przez pięć lat, nie jest w stanie udzielić mu informacji na jej temat. Julia postanawia pomóc Roberto w odnalezieniu jego córki.

Czy zadanie jakiego się podjęła pomoże Julii zaznać odrobiny wytchnienia? Czy będzie to zbyt trudne przeżycie? Czy Julia postępuje dobrze nastawiając się na kolejny cios ze strony życia? A może te wydarzenia zbliżą Roberto do Julii?

Za największy plus książki uważam to, że motyw miłosny nie jest dominującym, zaś wątek nielegalnych imigrantów, jaki został poruszony w tej powieści był zaskakujący i fantastycznie obrazował to, co przeżywać musiał Roberto.

Kolejnym plusem jest piękna okładka projektu Krzysztofa Kibarta. Ciepłe kolory i delikatne rysy zachęcają do czytania i pogrążenia się w historii w niej zawartej.

Książkę polecam szczególnie fanom zagadek oraz tym, którzy nie są obojętni na ludzkie cierpienia. Powieść zajmuje niecałe 400 stron, a jej litery są standardowe.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.