Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Luca Novelli – „100 genialnych pomysłów które zmieniły świat” – wyd. Olesiejuk

Luca Novelli – „100 genialnych pomysłów które zmieniły świat” – wyd. Olesiejuk

100-genialnych-pomyslow-ktore-zmienily-swiat_Luca-Novelli,images_big,27,978-83-274-3672-6

 

Od razu na wstępie muszę powiedzieć, że książka bardzo przypadła mi do gustu.  W środku znajdziecie 100 genialnych pomysłów poczynając od tego jak radził sobie człowiek prymitywny, a kończąc na czasie teraźniejszym w dobie komputerów. Trzeba powiedzieć, że to był wspaniały pomysł i wspaniała koncepcja na książkę. Na każdej stronie mnóstwo kolorowych obrazków tak żeby przyciągały wzrok, wszystko przedstawione jest tak aby ciekawiło.

Twarda oprawa, a i format inny niż standardowe książki wspaniale tutaj pasuje. Już kiedy bierzemy do ręki to dzieło to wiemy, że spędzimy czas miło i przyjemnie.  Kartki są grube i łatwo można przerzucać strony, co bardzo ułatwia czytanie. Aby nas nie zarzucić samymi suchymi faktami autor przy każdym odkrywcy zrobił krótką notkę, tak jakby mówił do nas sam naukowiec. Oczywiście jest to sformułowane językiem przystępnym, a czasem nawet żartobliwym.

Osobiście książka kojarzy mi się z programem, który jeszcze niedawno można było zobaczyć w telewizji, a mianowicie mówię o „Było sobie życie”. Tutaj podobnie wszystkie ważne odkrycia przedstawione są kolorowo, ciekawie i przyjemnie.

Zdecydowanie polecam dzieciom, ale i rodzice mogliby czegoś się tutaj dowiedzieć czytając książkę z dzieckiem. Wiek dziecka, które mogłoby się zainteresować książeczką to na moje oko od trzeciej klasy podstawowej w górę. Młodsi oczywiście również mogą poczytać, lecz nie sądzę, żeby w tym wieku nasze pociechy były zainteresowane odkryciami które zmieniły świat. Myślę natomiast, że ta książka to doskonały pomysł na prezent dla milusińskich. Wspaniale się prezentuje, można się dowiedzieć wielu przydatnych rzeczy, a przy tym wszystkim jeszcze doskonale się bawić .

Książka  zasługuje na wysoką ocenę.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.