Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Lucy Vine – „Hot Mess” – Wyd. Burda Książki

Lucy Vine – „Hot Mess” – Wyd. Burda Książki

hot mess

Eleanor Knight od jakiegoś czasu singielka, która powoli przestaje wmawiać wszystkim wokoło jak to dobrze jest być samą. Dla każdej kobiety przychodzi chyba taki wiek aby w końcu ustatkować się i znaleźć tego jedynego, ale czy dla Eleanor również?

Bohaterka ma jeszcze siostrę, Jennifer, która po ślubie i po urodzeniu córeczki wyniosła się do Stanów, rzadko z stamtąd dzwoni a kiedy już to robi, nie ma w niej tęsknoty i miłości. Wygląda na to, że jest nieczuła a przy tym opryskliwa i niemiła.

Ellie ma również ojca, wdowiec Alan, który również postanawia znaleźć drugą miłość, bardzo kocha swoje córki, a jeśli chodzi o świat, to chyba nie bazo potrafi się w nim odnaleźć.

Dziewczyna mieszka niedaleko ojca, w mieszkaniu ze współlokatorem „piździelcem” Joshem, który przyprowadza sobie codziennie nową dziewczynę, oraz ze współlokatorką, której w sumie jakoś nigdy nie ma, Ellie nie jest nawet pewna czy ona naprawdę istnieje czy tylko Josh ją wymyślił.

Nasza bohaterka za namową dwójki swoich najlepszych przyjaciół postanawia spróbować poumawiać się na randki przez Tindera. Czy to jednak na pewno będzie dobry pomysł? Czy przez internet można spotkać miłość życia? Powiem Wam tylko tyle, że będą chwilę kiedy Ellie będzie się niemiłosiernie wstydzić , ale będą i takie, że kiedy jej się ktoś nawet spodoba, to w sumie za chwilę nie bardzo wiadomo co o nim sądzić.

Teraz zaryzykuję stwierdzenie, tak jak zrobiła to Ellie, że otóż nie każda kobieta jest stworzona do rodziny, jeśli tego nie czuje, nie odnajduje się w tym, to po co się zmuszać? Po co robić coś na siłę, krzywdzić drugie osoby a przy okazji też siebie? Absolutnie nie jest to potrzebne i tak jak pokazuje ta książka, pewnie będzie bardzo wiele osób, które będą na Was naciskać i dopytywać, ale tak szczerze, to Wasza sprawa.

Książkę czyta się bardzo dobrze, szybko i przyjemnie. Ukazuje sprawy, które moim zdaniem są bardzo na czasie. Dodam jeszcze tylko jedno, bohaterka przez całą książkę przechodzi bardzo ważną przemianę, na końcu wręcz zaskakuje swoją dorosłością i decyzjami. Warto sięgnąć po tę książkę, jest ona przewrotna, doprowadzać będzie Was od łez, po zażenowanie, do śmiechu, ale po  jej skończeniu, zdecydowanie poczujecie satysfakcję.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.