Romans, Erotyka, Literatura Kobieca

Lupo – Bella Di Corte – Wyd. Muza

Lupo – Bella Di Corte

Lupo

Mafijny romans to w dzisiejszych czasach, chciałoby się powiedzieć „chleb powszedni” dla autorek. Wśród tej tematyki przewija się od groma historii miłosnych inspirowanych wydarzeniami, bądź bohaterami Ojca Chrzestnego. Jednakże nie bez przyczyny książka ta nosi tytuł Lupo, w wolnym tłumaczeniu z języka włoskiego to wilk. Zwierzę niezwykle niebezpieczne i w spokoju czekające na swoją długo planowaną zemstę.

Takim wilkiem jest jeden z głównych bohaterów – Marc, jednak na potrzeby tej recenzji będziemy nazywać go Capo. Mężczyzna jest jednych z dwóch synów szefa, który pod swoją twardą ręką ma we władaniu cały Nowy Jork. Rodzina Scarpone to jedna z kilku familii, które są bardzo niebezpieczne i mściwe. Problem jednak w tym, że nawet wśród takiej rodziny mają miejsce różne rozłamy, szczególnie, kiedy chodzi o objęcie królestwa, dziedziczone z ojca na syna funkcjonujące tak od kilku lat.

Pewnego razu cały półświatek Nowego Jorku słyszy, iż na przedmieściach zostało popełnione tragiczne morderstwo. Kobieta, którą znaleziono w ciemnym zaułku nie dość, że była w ciąży to na dodatek wykrwawiła się na bruku, natomiast syn wielkiego mafijnego bossa prawdopodobnie spoczywa na dnie rzeki Hudson i stanowi pożywienie dla ryb.

Po tej jakże wstrząsającej informacji miasto jakby nagle stało się jeszcze bardziej mroczne. Wśród bezdomnych i brudnych uliczek przemyka dziewczyna bez przeszłości, o której zdaje się każdy zapomniał. Mariposa stara się przeżyć w tym okrutnym świecie z dnia na dzień. Tyko siłą woli udaje jej się utrzymać swoją głowę nad powierzchnią i niestety, ale godziny dzielą ją od zatonięcia. Jednakże pewnego razu, dzięki dość makabrycznemu zrządzeniu losu dziewczyna trafia do dobrze strzeżonego klubu. Tam ochrona zasłania jej oczy i wprowadza do ciemnego pomieszczenia, w którym unosi się aromat włoskiej czekolady. To waśnie tam Mariposa odmienia swój nędzny żywot, jednocześnie splatając swoją drogę z kimś niebezpiecznym, z wilkiem w owczej skórze.

Lupo to moim zdaniem bardzo udany romans z ówcześnie utkanym wątkiem mafijnym w tle. Tym razem autorka postanowiła podzielić fabułę na dwa spojrzenia – męskie i kobiecie. To właśnie dzięki temu czytelnik może dowiedzieć się o losach włoskiej mafii, knuciu podłych intryg i jednocześnie doświadczyć ogromu miłości między głównymi bohaterami. Dla nieco bardziej rządnych przygód fabuła także oferuje strzelaniny, zabójstwa i inne czynności, którymi zajmuje się włoska mafia i chociaż czuć inspirację Ojcem Chrzestnym, to moim zdaniem Lupo jest warte poświęcenia uwagi, chociażby nawet ze względu na włoskie nazewnictwo, które autorka starała się wplątać w fabułę. Lupo to książka napisana z ogromnym rozmachem.

Dlatego Czytelniku uważaj, bo Wilk jest głodny Ciebie i twojej lojalności!

https://dobrerecenzje.pl/lupo-bella-di-corte-wyd-muza/

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.