IT, BiznesRecenzje książek

Maciej Dutko – „Biblia e-biznesu 2. Nowy testament” – Wyd. Onepress

Maciej Dutko – „Biblia e-biznesu 2. Nowy testament” – Wyd. Onepress

biblia e-biznesu nowy testament

W dzisiejszych czasach większość zakupów robimy przez Internet. Dzieje się tak za sprawą kilku czynników, często zmusza nas do tego brak czasu na chodzenie po sklepach, bo przecież wybór produktu w sklepie internetowym to kwestia kilkudziesięciu minut. A jeszcze częściej jest to zapewne za sprawą naszej własnej osobistej wygody. Bo przecież zamówiony towar kurier może dostarczyć nam do samych drzwi.

Dzieje się tak coraz częściej nie tylko jeżeli chodzi o elektronikę, ubrania czy książki. Coraz częściej robimy już zakupy spożywcze przez Internet. Powiecie pewnie teraz, że przecież ile to ma zalet, bo np. siatek z zakupami nie musimy nosić, tylko odbieramy wszystko w domu. Jak jeden z autorów książki tutaj słusznie zauważył, zakupy przez Internet w przyszłości będą jeszcze bardziej popularne, dlatego, że już zaobserwować możemy dużą ilość asortymentu w sklepie internetowym, a będzie jeszcze większy wybór – często większy niż w sklepie stacjonarnym. Właśnie do tego wszystkiego to prowadzi. Czy to dobrze? Zapewne czas i nasze doświadczenia pokażą.

Wielką furorę robią także wszelkiego rodzaju porównywarki cenowe typu ceneo.pl; czy Buy.Box. To udogodnienia, które powstały właśnie z myślą o nas, o klientach i o tym, aby żyło się nam lepiej i wygodniej. Taki biznes działa jednak w dwie strony, przecież porównywarki nie działają w celach charytatywnych, ktoś po prostu zobaczył i wykalkulował sobie gdzie jest odpowiednia nisza rynkowa, zapewne złożyło się na to wiele czynników (o których także przeczytacie w tej książce) i powstał biznes.

Teraz może trochę już o książce. Otóż znajdziecie tutaj zarówno wiedzę fachową jak i wiedzę praktyczną, która na pewno zapadnie Wam w pamięć i wiele się tutaj dowiecie. Niektóre zjawiska wspomagane są ilustracjami, wykresami czy diagramami – a wszystko po to aby pomóc nam zrozumieć jak działa e-commerce. To tak naprawdę wiedza ponad dwudziestu specjalistów w swojej branży, która zgromadzona i zamknięta została w tej oto Biblii e-biznesu.  Wszystko napisae językiem, który z łatwością zrozumie nawet początkujący w tej dziedzinie Internetu. Zatem, wszyscy ci, którzy macie z tyłu głowy pomysł na biznes związany z e-commerce, ale i wszyscy ci, którzy ten pomysł już realizujecie – spokojnie możecie sięgnąć do tej skarbnicy wiedzy i poszerzać horyzonty.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.