Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Maciej Replewicz – „Stawka większa niż kłamstwo” – wyd. Fronda

Maciej Replewicz – „Stawka większa niż kłamstwo” – wyd. Fronda

stawka wieksza niz klamstwo

 

Nie od dziś wiadomo, że serial „Stawka większa niż życie” miał i nadal ma wielu fanów.  Kloss na pewno zawładnął sercami niejednej kobiety, a panowie na pamięć znają słynne zwroty z filmu.

Teraz pojawia się kwestia tego, że wypadałoby aby każdy wielki fan, lub też ktoś kto jeszcze nie miał okazji oglądać serialu a chce, wiedział coś o powstaniu filmu, o książce, o bohaterach i prawdziwych lub też lekko zmienionych faktach.

Jeżeli jesteście zdecydowani poznać całą prawdę i kulisy powstania serialu, to zapraszam do lektury!

W książce znajdziecie dokładnie wytłumaczony każdy odcinek, jest też powiedziane jak powstawała każda z postaci. Dziennikarskie śledztwo pozwala poznać nam każdy nawet najmniejszy szczególik. Oprócz tego wszystkiego będziecie mogli zapoznać się z porównaniem naszego Hansa Klossa do agenta 007. Otóż okazuje się, że mają oni ze sobą bardzo wiele wspólnego. Czy jeden był tworzony na wzór drugiego?  A może jesteście ciekawi co powiedział sam Stanisław Mikulski o swojej roli? Przekonajcie się sami, nie będę zdradzać Wam wszystkiego co znajdziecie w tej książce.

Już na początku muszę Wam powiedzieć, że czyta się łatwo i szybko. Szybko, bo książka ma duże i czytelne litery, które nie męczą naszego wzroku. Niektórzy pewnie powiedzą, że ich wzrok przy takich literach wręcz odpoczywa.  To prawie 400 stron, lecz dzięki tym literom bardzo szybko jesteśmy już w końcowych fragmentach. Łatwo się czyta, bo jest bardzo dużo zdjęć, które jeszcze bardziej przybliżają nam całą historię.

Na okładce możemy zobaczyć zdanie „Bruner istniał naprawdę”. Chcecie się przekonać która ze słynnych postaci to postać autentyczna, a która to tylko wymysł i rezultat fantazji tworzących? Śmiało zaglądajcie do książki, może się okazać, że będziecie ogromnie zaskoczeni.

Komu polecam: fanom serialu „Stawka większa niż życie”,  „Stawka większa niż kłamstwo” to książka dobra dla panów, ale i panie na pewno nie będą się nudzić. Osobom które chcą poznać kulisy powstawania postaci.

Dodatkowo jeżeli chcielibyście się sprawdzić, bo np.  uważacie, że wiecie już wszystko na temat „Stawki większej niż życie” to polecamy wziąć udział w quizie. Na pewno będzie mnóstwo dobrej zabawy, a dodatkowo można jeszcze wygrać ciekawe nagrody.

Moja ocena: 9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.