Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Maciej Sadowski – „Witold Pilecki – Fotobiografia” – wyd. Olesiejuk

Maciej Sadowski – „Witold Pilecki – Fotobiografia” – wyd. Olesiejuk

witold pilecki fotobiografia

 

Tak wiele jest osób, które walczyły w czasie II wojny światowej, a niestety się o nich nie mówi wcale, lub bardzo rzadko. A szkoda, bo są to nasi bohaterzy narodowi.

Jedną z takich osób jest właśnie Rotmistrz Witold Pilecki.

To niesamowita postać o której powinien wiedzieć każdy Polak i każda Polka. Jego dokonania są sławne nie tylko w Polsce ale i we Włoszech.

W fotobiografii możemy zaobserwować życie i karierę Pileckiego począwszy od najmłodszych lat, a skończywszy na żonie, dzieciach, a później procesie sądowym na którym został skazany na śmierć poprzez rozstrzelanie.

Czy na pewno słusznie? Czy tak można, wiedząc ile Rotmistrz zrobił dla swojego ukochanego narodu?

Ogromnie polecam tę fotobiografię. Osobiście mogę powiedzieć, że zrobiła na mnie ogromne wrażenie, pozwoliła dokładnie poznać tę niesamowitą postać i skłoniła mnie do ważnych refleksji.

Nie trzeba wiele czasu, aby całą książkę przeczytać i pooglądać. Wystarczy poświęcić godzinę, to przecież tak niewiele, a w zamian dowiedzieć możemy się tak wielu wartościowych rzeczy.

Ta książka, a właściwie album to znakomity pomysł. Na każdej stronie zdjęcie, z krótkim opisem, a dodatkowo z fragmentami raportów Pileckiego. Nie dość, że możemy oglądać zdjęcia to jeszcze zapoznać się z przeżyciami i tym co widział Rotmistrz w trakcie wojny i pobytu w Obozie Koncentracyjnym.

Na początku znajdziemy krótki wstęp, który troszeczkę przybliża nam osobę Rotmistrza. Resztę zrobią zdjęcia i raporty.

Trzeba także przypomnieć, że już od 25.09.2015 do kin wchodzi film o Rotmistrzu Pileckim. Uważam, że powinniśmy się na niego wybrać, by choć trochę poznać sylwetkę tego wspaniałego bohatera.

Komu polecam: każdemu Polakowi, kobietom, mężczyznom, dzieciom i młodzieży. Każdy powinien poznać jednego z większych i nieustraszonych żołnierzy – bohaterów.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.