Recenzje InneRecenzje książek

„Magazyn Książki” – wrzesień 2017

„Magazyn Książki” – wrzesień 2017

książki

Ci, którzy za swoją pasję uważają czytanie książek, czy ich pisanie – na pewno bardzo dobrze znają ten magazyn. Sama potwierdzam tezę, że wiele można się dowiedzieć w felietonach, można zobaczyć jakie książki będą miały, bądź już miały, swoją premierę – albo przeczytać wywiad ze swoim ulubionym autorem książkowym. Ten magazyn zdecydowanie dedykowany jest wszystkim miłośnikom książkowym.

Krótko chciałabym tylko zaznaczyć jakie felietony mnie szczególnie zainteresowały we wrześniowym numerze. Najbardziej interesującym wydał mi się ten o Piłsudskim i jego żonach – czytałam o tym z wielkim zainteresowaniem i już teraz wiem, że gdy premierę będą miały zapowiadane książki, to nie mogę przegapić tak dobrej lektury.

Kolejnym ciekawym felietonem który zdecydowanie polecam, jest ten o Łukaszu Orbitowskim, który wyznaje skąd czerpie inspiracje na nowe książki, a także zdradza, że w książkach  w wymyślaniu swoim bohaterom życia, czuje się wyśmienicie.

Inne ciekawe felietony które możecie tutaj znaleźć – to zdecydowanie ten o Gombrowiczu, zapewne wielu z Was chętnie czegoś o nim się dowie. Jest jeszcze jeden warty uwagi, a mianowicie ten o pornografii w książkach – od czego się to zaczęło, o tym jak trudne jest przelanie tego wszystkiego na papier oraz o tym, że wcale nie trzeba tego uznawać za coś złego.

Jeśli jesteście miłośnikami książek i chętnie pogłębicie swoją wiedzę, to polecam Magazyn Książki.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.