Horror, Thriller, Sci-FiRecenzje książek

Magda Stachula – „Idealna” – Wyd. Znak

Magda Stachula – „Idealna” – Wyd. Znak

idealna

Ostatnio coraz więcej osób sięga po lektury pisane przez zagranicznych pisarzy. Pewnie niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że polskie książki też mogą być wciągające. Więc czasem warto też sięgnąć po dzieła naszych autorów.

Przykładem jest książka Magdy Stachula pt. ,,Idealna”.  Jest to thriller psychologiczny, polecany dla fanów ,,Dziewczyna z pociągu”. Moim zdaniem jest dość łagodny, szybko się czyta i przyjemnie. Pisana jest w czterech perspektywach z kalendarzem. Są dwa wątki, lecz jeden ważniejszy od drugiego. Pewne momenty książki przewidziałam, ale nie zabrakło niespodziewanych akcji. Podczas czytania doznałam różnych emocji, np. byłam zła, zaciekawiona, zszokowana. Do teraz chodzą mi niektóre wydarzenia po głowie. Zastanawiam się co bym zrobiła gdybym była w takiej sytuacji jak bohaterzy.

Główny wątek to małżeństwo. Ich wspólny początek był idealny, ale czy zmiana o sto osiemdziesiąt stopni w nieudany związek to wyłącznie ich wina? Po dwóch latach mijają się w jednym mieszkaniu bez słowa. Pewnego razu ktoś wkracza do ich życia i jak się okazuje już długo w nim był, obserwował ich. Od długiego czasu miał plan, który w końcu realizuje z satysfakcją. Tylko po co ten ktoś to robi? Drugi wątek jest o wiele mniejszy. Jest  o pewnym artyście, który jest nieświadomy tego  co robi.

Polecam tę książkę osobom lubiącym tego rodzaju powieści, oraz tym które dopiero zaczynają przygodę z takimi książkami. Dajcie się wciągnąć, bowiem ta powieść to zdecydowanie udana książka jaką napisała polska autorka. Z czystym sercem ją polecam i zaręczam, że nie zawiedziecie się.

Moja ocena : 9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.