IT, BiznesRecenzje książek

Magdalena Daniłoś – „Video marketing nie tylko na YouTube” – Wyd. Onepress

Magdalena Daniłoś – „Video marketing nie tylko na YouTube” – Wyd. Onepress

video marketing nie tylko na youtube

Na pewno strona YouTube jest każdemu z nas znana. Można na niej oglądać różne filmy długometrażowe, filmiki i oczywiście youtuberów, którzy w znany nam sposób promują marki znanych producentów. Począwszy od vlogów, a skończywszy na unboxingach.

Statystycznie rzecz biorąc, to zagranicznych youtuberów jest znacznie więcej niż polskich. To od nich właśnie uczymy się konstruować formaty video. Np. mało znanym w Polsce przekazem masowym jest testymonial. Jest to coś na kształt programu rozrywkowego w trakcie, których bohater stara się przybliżyć dany temat opowiadając historię z życia osobistego.

Osobiście uwielbiam w wolnym czasie oglądać unboxingi, ponieważ z takich krótkich filmików można się dużo dowiedzieć. Coś na wzór recenzji przybliża oglądającemu markę, plusy i minusy używania danej rzeczy. Ale również czasami może to być unboxing książkowy. W książce znajdziemy również praktyczne porady, jak dobrze wybić się na youtube, żeby mieć z tego korzyści. Oczywiście najcięższe są początki, pierwsze rzesze wiernych fanów, którzy wiernie trwając na twoim kanale codziennie sprawdzają czy nie dodano czasami czegoś nowego. Potem już jak pisze autor książki, idzie z górki.

Na samym początku możemy dowiedzieć się o filmach, serialach i zmorach wszystkich widzów – reklamach. Prawdziwe rekiny wśród rybek. To właśnie ci producenci zarabiają najwięcej rozszerzając swój zasięg do wirusowych reklam. Facebook, Snapchat, Twitter, Periscope czy Instagram, to według mnie „łapacze czasu”. Po przeczytaniu wszystkich tych informacji zawartych w tym krótkim tekście stwierdziłam, że te aplikacje marnują nasz cenny czas. Co skutkuje także niszczeniem zdrowia, brakiem szarych komórek i ślepotą. A co jest najśmieszniejsze?

To wszystko jest stworzone z myślą o młodzieży, ponieważ taki potencjalny rodzic nastolatka nie potrafi obsłużyć Facebooka, a co dopiero Snapchata. Nie twierdzę jednak, że jest to czyste zło.

Książka, która jest drogowskazem dla ludzi zakładających firmy, ale i także dla youtuberów. Autorka wspomina także o poprawnym prowadzaniu video marketingu co jest równie ciekawe.

Przydatne rady, wskazówki i informacje, żeby wybić się na YouTube, który działa na skalę światową trzeba mieć przede wszystkim dobry pomysł i plan. Dlatego przyszli młodzi youtuberzy – liczę na Was i trzymam kciuki żebyście nie tracili nadziei i trwali przy swoim.

Ocena:9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.