Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Magdalena Majcher – „Wszystkie pory uczuć Zima” – Wyd. Pascal

Magdalena Majcher – „Wszystkie pory uczuć Zima” – Wyd. Pascal

wszystkie pory uczuc

Róża – główna bohaterka powieści Magdaleny Majcher”Wszystkie pory uczuć-zima”to ciepła i miła kobieta, która całe swoje życie podporządkowała swojej młodszej siostrze-Miłce, która była niepełnosprawna.

Ludmiła urodziła się z lekkim niedotlenieniem mózgu i gołym okiem było widać, że odstaje od swoich rówieśników pod względem zachowania i inteligencji. Więc Róża jako starsza siostra zawsze już była za Miłkę odpowiedzialna. Nawet zrezygnowała ze swojej pierwszej miłości i całkowicie poświęciła się siostrze i dzieciom z domu dziecka, w którym od lat pracowała. Pracował tam również Tadeusz – człowiek ”o gołębim sercu”, który po cichu kochał się w Róży lecz zbytnio swych uczuć nie okazywał. Aż do pewnego czasu, gdy postanowił się Róży oświadczyć.

Czy Róża przyjmie oświadczyny Tadeusza?

Czy weźmie z nim ślub?

A co stanie się z Miłką?

Czy młodzieńcza przeszłość Róży i Miłki już na zawsze pozostawi rysę na ich życiu?

Co tak naprawdę stało się jak dziewczynki były nastolatkami?

Dlaczego Róża, która tak bardzo kochała Janka, nagle zrezygnowała z tej miłości?

Tak wiele pytań, ale i książka jest przewspaniała. Czyta się ją jednym tchem, z duszą na ramieniu.

Autorka stworzyła portret kobiety- Róży, tak idealnej, dobrej i wspaniałej, która jest już w wieku sześćdziesięciu lat, ale nawet w takim wieku czyż nie należy się jej odrobina szczęścia, miłości, czułości od kochającego ją mężczyzny?

Czy na zawsze już do końca życia miłość do siostry będzie na pierwszym miejscu?

Czytajcie. Nie zdradzę nic więcej.

Autorka swoich bohaterów umieściła w latach siedemdziesiątych, a więc za rządów Gierka. Edward Gierek obiecał Polakom, że zamrozi ceny żywności na dwa lata. Róża w tym czasie dorastała, a ponieważ akcja rozgrywa się w Sosnowcu, a Gierek też pochodził z tamtych stron, dzieciaki wciąż powtarzały znany wierszyk:

Za Bieruta strzelanina

Za Gomułki suche bułki

Dzisiaj mamy chleb i serek

Niech nam żyje Edward Gierek”.

Książka napisana w trzech częściach, w miękkiej oprawie, zawiera 18 rozdziałów i 362 strony. Tak bardzo wciągnęła mnie ta lektura, bo porusza z życia wzięte tematy. W tej serii jeszcze cztery historie, tak jak cztery pory roku. Już niedługo ma się ukazać kolejna powieść – wiosna, na którą czekam z niecierpliwością. Zachęcam Was do lektury, bo naprawdę warto ją przeczytać.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.