Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Magdalena Różczka – „Gabi. A właśnie, że jest pięknie!” – Wyd. Burda Książki

Magdalena Różczka – „Gabi. A właśnie, że jest pięknie!” – Wyd. Burda Książki

gabi a właśnie że jest pięknie

Z pewnością znacie wielką aktorkę-Magdalenę Różczkę – głównie z serialów telewizyjnych. Otóż pani Magdalena wspólnie z Martą Wysocką-Jóźwiak – psycholożką i terapeutką napisały przewspaniałą książkę dla małych dziewczynek, a właściwie źle się wyraziłam-dla siedmioletnich księżniczek.

Taką siedmioletnią dziewczynką jest Gabrysia-główna bohaterka naszej opowieści. Gabrysia trafiła do rodziny zastępczej. W nowym domu dzieliła pokój z Wandą i Heleną. Wanda maiła 13 lat i spała oddzielnie. Helenka była zaś najmłodsza z rodzeństwa i miała zaledwie trzy latka. Oprócz dziewczynek w oddzielnym pokoju mieszkali chłopcy: Filip, Jakub i Michał.

Mama miała na imię Agnieszka i była najlepszą mamą pod słońcem, potrafiła wysłuchać każde dziecko, pysznie gotować i cudownie przytulać, a do tego pisała dziecięce wiersze i sadziła kwiatki w ogrodzie. Zaś tata Gabrysi miał na imię Wojciech i był krawcem i też był super. Gabrysia bardzo uwielbiała czytać, a jej ulubioną książką była „Ania z Zielonego Wzgórza”, a gdy zamieszkała w rodzinie zastępczej, oprócz rodzeństwa, jej najlepszym kolegą został Bartek.

Gabrysia była bardzo uśmiechniętą dziewczynką, a wszyscy wkoło się dziwili, że dziewczynka, która nie zna swoich biologicznych rodziców powtarza w kółko zdanie ”Moje życie to pasmo sukcesów”.

A to, że poznała rodzinę zastępczą, nazywa ogromnym szczęściem.

Gabrysia jest bardzo utalentowana muzycznie, ciągle śpiewa i układa piosenki:

„Kiedy wstaję wcześnie rano

Już piosenkę mam wybraną!

I ją śpiewam tak radośnie

Że w mym sercu szczęście rośnie!”

Poznajcie losy i zabawne przygody Gabrysi i jej przyjaciół. Z pewnością bardzo ją pokochacie, bo to słodka i sympatyczna dziewczynka, a do tego bardzo uczynna.

Gabrysia pisząc list do Św. Mikołaja nie chce nic dla siebie. Jest szczęśliwa, że ma rodziców, rodzeństwo i dom. Jedynie o co prosi Św. Mikołaja to, to aby kolejne dziecko z domu dziecka dostało taki dom jak Gabrysia-ciepły, dobry i kochający.

Jest to przepiękna książka, poruszająca wiele ważnych tematów w życiu 7-letniego dziecka.

Uczy czytelnika, aby szanować dzieci z domu dziecka, nie naśmiewać się z nich, ani nie drwić. Pokazuje też jak można się kochać i szanować  w rodzinie zastępczej, razem spędzać wolny czas i święta, bowiem dla rodziny Gabrysi Wigilia jest zawsze magiczna i pełna radości. To bardzo radosna książka, napisana z humorem, a pomysły dzieciaków są nieograniczone. Przepięknie wydana, w twardej oprawie, szyta, rozdziały są krótkie, bardzo rozśmieszają młodego czytelnika, a cała książka zawiera 163 strony. „Gabi”-to literacki debiut Magdaleny Różczki. Pochyl się nad tą książką Młody czytelniku, a całym sercem pokochasz Gabrysię i jej zwariowane rodzeństwo.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.