Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Małgorzata Krasoń i Łukasz Krasoń – „Wstań i jedź” – wyd. Helion

Małgorzata Krasoń i Łukasz Krasoń – „Wstań i jedź” – wyd. Helion

600x848

 

Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że to poradnik. Jeżeli taki osąd wydacie tej książce, to według mnie będziecie w ogromnym błędzie. To nie jest jeden z wielu poradników, który nakazuje co robić aby wprowadzić zmiany w swoim życiu.

To książka oparta na faktach autentycznych, na doświadczeniu i życiu dwojga ludzi.

Łukasz cierpi na zanik mięśni, we wszystkich czynnościach potrzebuje pomocy. Wydawałoby się, że jest to tragedia z którą nie można sobie poradzić. Nie tu i nie w tej książce. Oczywiście Łukaszowi jest trudno i ciężko, lecz jak sam mówi, najcenniejszą częścią ciała którą docenia jest jego głowa. To tutaj rodzą się pomysły i marzenia o których zwykły sprawny człowiek nie ma odwagi pomyśleć. Gosia natomiast to zwykła dziewczyna, lecz niestety z bardzo niską samooceną. Niesamowitym zrządzeniem losu te dwie wspaniałe osoby poznają się i rodzi się między nimi uczucie. Ludzie wokół w nich nie wierzą, sugerują Gosi, że ta nie poradzi sobie z chorobą Łukasza i w końcu odejdzie. Czy rzeczywiście tak to się zakończy?

Książka napisana doskonale. Elementy motywacyjne, które się w niej pojawiają, są tak „przemycane”, że czytelnik nawet nie zauważa, iż czytając zaczyna myśleć o swojej psychice i analizować swoje życie. Każdy argument, który tutaj bohaterowie podają, jest popierany autentycznym wydarzeniem z ich życia. Dzięki temu wszystkiemu nie widzimy tutaj samej teorii, że jeżeli coś zrobimy to na pewno stanie się coś. Nie, tutaj jest najpierw sytuacja z życia a dopiero później wytłumaczenie jak można to osiągnąć.

Uroku dodają rysunki które znajdują się w środku. Trzeba przyznać że wykonawczyni tj. Aneta Skórnicka doskonale ukazała w nich to o czym autorzy piszą. Rysunki nie są na każdej stronie, dzięki czemu jesteśmy ciekawi co przedstawia kolejny za kilka stron.

Książka króciutka, bo to zaledwie 140 stron. Przeczytacie w jeden dzień. Wciąga, zaciekawia i nie pozwala się oderwać. Ukazuje jak wiele marzeń możemy spełnić, wystarczy tylko na starcie z nich nie rezygnować.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.