Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książekReligijne

„Mały przewodnik katolicki. Październik” – Wyd. Święty Wojciech

„Mały przewodnik katolicki. Październik” – Wyd. Święty Wojciech

mały przewodnik katolicki pazdziernik

Jesienią, kiedy na dworze robi się chłodniej, więcej czasu spędzamy w domu i możemy na przykład pisać listy. A dziewiątego października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. Czy umiemy pisać listy?

W dzisiejszych czasach, gdy jesteśmy otoczeni smartfonami, tabletami, laptopami, pisanie listów odchodzi do lamusa.

Otóż drogie dzieci, pisanie listów do swoich bliskich to najfajniejsza rzecz, jaką możemy wykonać. Kiedy piszemy do swoich bliskich możemy wybrać papeterię zapachową lub na kartce pocztowej narysować coś zabawnego. Później tę kartkę zaniesiemy na pocztę, naklejamy znaczek i już!

Poczta jest to takie miejsce, w którym możemy nadać przesyłkę, list, paczkę lub telegram, a pracownicy poczty już zadbają o to, aby nasi bliscy otrzymali przesyłkę szybko. List napisany własna ręką jest sto razy lepszy niż najlepsze SMS-y, czy maile.

W październikowym Małym Przewodniku Katolickim znajdziecie pomarańczową książeczkę do wycinania i składania, w której Lamelka opowiada o pisaniu listów. Opowiada o listonoszu Leonie, który ma kozią bródkę, granatową czapkę i dużą brązową torbę. Pewnego dnia Lamelka zobaczyła, że w jej skrytce pocztowej jest aż pięć kopert.

Co było w tych kopertach?

Kto taki napisał do Lamelki?

I dlaczego Lamelka była smutna?

Poczytajcie o tej zabawnej historii, a przekonacie się, że jest bardzo śmieszna.

Miesiąc październik to bardzo interesujący miesiąc w całym roku. Przypomina nam o wydarzeniach, o których nie wypada nam zapominać.

Pierwszego października obchodzimy Dzień Aniołów Stróżów, szóstego to Światowy Dzień Uśmiechu, a dziewiątego października przypada Międzynarodowy Dzień Pisania Listów, zaś czternastego-to Dzień Nauczyciela.

Widzicie jak dużo jest ciekawostek, opowieści i historii, które warto przeczytać. Jest też zadanie dla Was od borsuka Tymka oraz wiele krzyżówek, łamigłówek i kolorowanek. Zachęcam Was Drogie dzieci, weźcie do ręki październikowy numer Małego Przewodnika, a zobaczycie, że nie będziecie się nudzić.

Życzę Wam dużo uśmiechu i dobrej zabawy.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.