Recenzje książekReligijne

„Mały przewodnik katolicki. Wrzesień” – Wyd. Święty Wojciech

„Mały przewodnik katolicki. Wrzesień” – Wyd. Święty Wojciech

mały przewodnik katolicki

Przedstawiam Wam „Mały Przewodnik Katolicki” na miesiąc wrzesień, a w nim dodatek specjalny: pierwsza część nowej serii ”Lamelia opowiada o czytaniu”.

Lamelka to szczęśliwa osoba, która bardzo lubi czytać książki. Jej sąsiadka, pani Jula nie lubi czytać, uważa, że czytanie to strata czasu. Pewnego razu Lamelia podarowała Juli trzy książki: dużą, średnią i małą, a Jula natychmiast z tej dużej zrobiła sobie podnóżek, średnią podłożyła pod krótszą nogę chwiejącego się stołu, a najmniejszą zamieniła w packę na muchy.

 I co stało się dalej…

Musicie sami przeczytać, ja Wam nie zdradzę.

W każdym numerze „Małego przewodnika” przez cały rok znajdziecie nową książeczkę do wycinania i składania, którą przygotuje dla Was właśnie Lamelia Szczęśliwa. Jeśli będziecie wytrwali, zbierzecie aż 11 takich książeczek. Każda będzie miała inny kolor i opowie o czymś innym. Wrześniowa, czyli żółta opowiada właśnie o czytaniu. W książeczce zapoznacie się też z żółtym krasnoludkiem. Ale tenże krasnoludek, także postanowił ukryć się na różnych stronach „Małego Przewodnika”.

Zaglądnijcie więc do wrześniowego numeru i poczytajcie. Jest w nim wiele fajnych i dobrych opowieści, np. koncert wśród srebrnych nitek, nudy na pudy, spotkanie z tajemnicami, czy nowiny znad podłogi.

Towarzyszyć Wam będą owca Magda, borsuk Tymek, który na pewno stanie się Waszym przyjacielem. Czytaj więc Młody czytelniku, bo czytanie rozwija wyobraźnię, przenosi w inny świat, jest zdrową ucieczką od nudy i rozwija nasze słownictwo, uczy myślenia a także, że KSIĄŻKI TO SĄ TWOI NAJLEPSI PRZYJACIELE.

 Dlatego zachęcam Was serdecznie.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.