Kryminał, DramatRecenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Marc Levy – „Ostatnia z rodu Stanfieldów” – Wyd. Sonia Draga

Marc Levy – „Ostatnia z rodu Stanfieldów” – Wyd. Sonia Draga

ostatnia z rodu stanfieldow

Główna bohaterka książki to Eleonor-Rigby Donovan, dziennikarka dla czasopisma ”National Geographic”.

Jej rodzice to zagorzali fani Beatlesów, stąd imię dla córki. Oprócz tego ma jeszcze siostrę i brata(bliźniacy)Michel i Maggie. Michel ma zespół Aspergera, ale jest człowiekiem o niewiarygodnej łagodności. Rodzice pokochali się jako nastolatkowie, mając po 17 lat lecz później rozstali się na kilka lat, aż pewnego dnia ponownie się spotkali.

Mama zmarła, Michel codziennie rano dzwoni do mamy, a tata wciąż odpowiada, że mama nie może podejść do telefonu. Pewnego dnia Eleonor dostaje anonimowy list, w którym dowiaduje się, że jej matka była zamieszana w kryminalne porachunki.

W liście nie było żadnych szczegółów, bo tak to już jest, że o rodzicach wiemy wyłącznie tyle, ile sami zechcą nam powiedzieć. List podpisany był ”życzliwy” i wspomniano tylko tyle, że matka Eleonor przed 35 laty zrezygnowała z pokaźnego majątku.

Wszak nie odziedziczyła żadnego spadku więc w jakich okolicznościach go zdobyła?

Może ukradła?

Lub zamieszana była w jakieś przestępstwo?

Podobny list otrzymuje też George Harrison mieszkający w Quebecu. I choć Eleonore i George w ogóle się nie znają, spotykają się na drugim końcu świata , aby dowiedzieć się prawdy o swoich matkach.

Co ich łączy?

Czy są ze sobą spokrewnieni?

W parze tej zrodziło się uczucie, a tego listu nie przesłano im bez powodu. Nawet jeśli to, co zawiera ten list, nie ma podstaw, to z pewnością coś się za tym kryje.

Kto i dlaczego do nich napisał?

Czy chciał ich przestrzec?

Autor książki Marc Levy uwielbia rodzinne sekrety. W swej książce tak perfekcyjnie opisał te historie rodzinne, że czyta się ją z zadziwieniem w oczach. Książka jest fantastyczna, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Obejmuje dwie strefy czasowe: współczesne lata, czyli 2016 rok oraz czasy II wojny światowej, a dokładnie rok 1944.

Jest to historia klanu Stanfieldów,  któremu przewodzi Hanna, żona Roberta Stanfielda i należy do najpotężniejszych w Baltimore. Robert Stanfield bohater II wojny światowej, zawdzięcza swej małżonce to, że jest jednym z najbardziej renomowanych marszandów w kraju.

Jeśli więc Drogi czytelniku lubisz historie rodzinne i rodzinne sekrety, odkrywane po kilkudziesięciu latach, to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Sonia Draga wydała ją w pięknej szacie graficznej, a zawiera 40 rozdziałów i 360 stron.

Na koniec zacytuję słowa z książki:

”Liczą się wyłącznie dzieła sztuki, ponieważ są wieczne.

Posiadający je ludzie mają niewielkie znaczenie, pewnego dnia odejdą.

Czyż nie uczą nas one w ten sposób cudownej pokory?”

Zachęcam do lektury.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.