Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Marcello Simoni – „Opactwo stu grzechów” – Wyd. Sonia Draga

Marcello Simoni – „Opactwo stu grzechów” – Wyd. Sonia Draga

opactwo stu grzechów

Jaką tajemnicę kryje cenna relikwia?

Świat, w którym istniało średniowiecze według niektórych było okresem ciemnoty i bogobojności i dalej jest.

Inni wierzyli podróżnikom, szmuglerom, którzy perfidnie zarabiali na niewiedzy pospólstwa i sprzedawali „relikwie”. Tym razem chodzi o pewną autentyczną relikwię, która jest głęboko skrywana przez zakon mnichów i pilnie strzeżona przez wieki.

Niestety nie mogę ujawnić, co to jest za skarb, ale podam pewne wskazówki, które mam nadzieję naprowadzą Was na trop podczas czytania. Źródło wiecznej młodości  i obietnica panowania nad całym światem jest kusząca nieprawdaż?

Pewien rycerz wyrusza na misję, w której postanawia odkryć sekret strzeżony przez pokolenia i nie dopuścić jednocześnie do jego ujawnieni na cały świat. Droga wcale nie jest przyjazna, a on  wkrótce doświadczy bólu utraty ważnej części siebie. Kiedy już będzie przy samym skrawku tajemnicy  coś mu przeszkodzi, a tajemnica największej relikwii pozostanie w ukryciu.

Książka z kategorii – historia, czyli mnie bardzo zaciekawiła, a szczególnie jeżeli jest to akcja połączona z „przygodówką” – trudno określić rodzaj. Wciąga i jest ciekawa. Ostatnio czytałam książkę o Całunie Turyńskim i szybkim trafem, bez wahania wybrałam tą opowieść. Szczerze, to nie żałuję, że ją przeczytałam, a będzie jeszcze więcej kontynuacji.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.