Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Marcin Mortka – „Wojna pod pękniętym niebem” – wyd. Zielona Sowa

Marcin Mortka – „Wojna pod pękniętym niebem” – wyd. Zielona Sowa

wojna pod peknietym niebem

 

Wszystko zniknęło z powierzchni Ziemi. Nie ma Rady Ocalenia Ludzkości, nie ma Heather. Po tym jak zakończył się drugi tom Domu Pod Pękniętym Niebem, Wendy próbuje wziąć sprawy w swoje ręce i podstępem zgłasza się do codziennego patrolu lasu. Niedługo po wyruszeniu dziewczyna odłącza się od grupy i galopem gna na swojej klaczy w głąb ciemnego lasu. Nagle zatrzymuje się i uświadamia sobie  co zrobiła. Zamiast mieszkać dalej w bezpiecznym i ciepłym Domie wyrwała się w dziką podróż śladem Heather. Dzięki jej pamiętnikowi wie co nastolatka przeszła i postanawia odnaleźć ją i przyłączyć się do niej. W ostatniej chwili Wendy spostrzega zielonkawego  stwora, który próbuje podpełznąć do niej. Niespodziewanie spomiędzy drzew rozlega się donośny strzał i napastnik w jednej chwili leży z przestrzeloną na wylot głową. Dziewczyna wiedziona impulsem postanawia sprawdzić co stało się z dawniej zaludnionym miastem. Wchodząc coraz bardziej w głąb kamieniczek nadzieja na odnalezienie kogokolwiek spadła całkowicie do zera. Chcąc już odejść, Wendy zauważa małego zagłodzonego kotka, który patrzy na nią wielkimi zielonymi oczyma , urzeczona jego pięknem nastolatka bierze go na ręce i razem podążają do dawno opuszczonej willi jakiegoś bogatego prawnika. W środku okazuje się, że Wendy nie jest sama. Dziwna maź znajdująca się w akwarium zaczyna bulgotać i do pomieszczenia zbiega się kilka kotów alarmując swoim miauczeniem człekokształtnych. Przerażona wybiega na ulicę i spotyka dawnego członka ich siedmioosobowej grupy, który niedługo po powstaniu schroniska postanowił odłączyć się od grupy.

Czy Wendy spotykając dawnego uciekiniera dołączy do niego, odnajdzie Heather i tym samym rozpęta wojnę ze stworami?

Trzeci tom z serii Dom pod Pękniętym Niebem bardzo mnie zaskoczył, ale  w sensie pozytywnym.  Jednak trochę rozczarowała mnie fabuła i to, że zmieniła się główna bohaterka. Bardzo lubiłam czytać o zmaganiach Heather i szkoda, że w tej książce pojawiła się tylko może ze cztery razy. Jednak fabuła jest jak najbardziej w porządku. Nawet można powiedzieć, że nie będzie to ostatni tom, ponieważ na końcu książki znowu zostały zadane pytania na, które nikt nie zna odpowiedzi.

Czytam i jednocześnie zauważam jak zachowanie Wendy z pierwszego tomu bardzo się zmieniło. Nie tylko sylwetka nastolatki się zmieniła, ale i mentalna zmiana, która w niej zaszła sprawiła, że nawet polubiłam główną bohaterkę. Co do okładki to dalej mi się podoba jaki  te z wcześniejszych książek.  Ogólnie to cała trylogia jest warta polecenia jak i również przeczytania.

Ocena: 9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.