Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Marcin Sergiusz Przybyłek – „Gamedec” – Wyd. Rebis

Marcin Sergiusz Przybyłek – „Gamedec” – Wyd. Rebis

gamedec

Witaj w grze Gamedec, która jest pełna niespodzianek, zagadek i niebezpieczeństw czyhających na graczy. Każdy uczestnik musi mieć przy sobie w rzeczywistości specjalne urządzenie, które przeniesie go do gry. Pierwsze wrażenie: trochę jak Avatar, albo Giganci.

Główny bohater występujący w książce jest kimś na kształt dzisiejszych detektywów, rozwiązuje zagadki, ratuje i  odszukuje zaginionych graczy. Oczywiście nie robi tego za darmo.

Pewnego razu zgłasza się do niego uczestniczka, która informuje go o zaginięciu jej narzeczonego. Wśród społeczności graczy istnieją pewne hierarchie. Są zwykli gracze, albo bogaci. Za pewną opłatą główny bohater, który jest już w średnim wieku, postanawia rozwiązać tę sprawę. Okazuje się, że zaginiony mężczyzna utknął w niecodziennej świątyni, która nie jest wymysłem twórców. A to, czy może wyjść, zależy tylko od jednej osoby i jej nastroju. Oczywiście detektyw szybko rozwiązuje sprawę i wyraźnie stwierdza, że jest to niestety atak hakerów. Często się włamują, naruszają zasady i pozostawiają po sobie pewnego rodzaju pułapki. Jednak najdziwniejsze jest to, że coraz więcej graczy wchodzi do takich budynków i nie wychodzi z nich. Detektyw postanawia rozwiązać tę sprawę.

Książka wydaje się jakby była napisana na podstawie gry. Rzadko czytam takie książki i szczerze, to do tej pory mało wiedziałam o takiej tematyce. Nie mówię, że książka jest zła, przeciwnie podobała mi się, ale na pewno trzeba się do niej przyzwyczaić. Warto wspomnieć również, że jest to dopiero pierwszy tom dobrze zapowiadającej się serii. Fabuła odpowiednia dla fanów różnych gier, ale i poszukiwaczy przygód. Okładka natomiast pozwala czytelnikowi na puszczenie wodzy fantazji i jeszcze przed przeczytaniem na snucie domysłów co też będzie się działo.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.