IT, BiznesPoradniki, ZdrowieRecenzje książek

Marcin Żmigrodzki – “Zarządzanie projektami dla początkujących” – Wyd. One Press

Marcin Żmigrodzki – “Zarządzanie projektami dla początkujących” – Wyd. One Press

zarządzanie projektami dla początkujących

Kierowanie zespołem to ciężki orzech do zgryzienia. Wbrew pozorom nie każdy potrafi zachowywać stoicki spokój w newralgicznych momentach, czy komunikować się z różnymi typami ludzi. Zarządzanie projektem to sztuka, taka sama jak wykuwanie żelaza przez kowala. Jak poznać tajniki i wyrobić w sobie odpowiednie na tym stanowisku umiejętności? Na te i pozostałe pytania stara się odpowiedzieć przedstawiana książka.

„Zarządzanie projektami dla początkujących” to poradnik ukazujący łatwe do zrozumienia dziesięć kroków zarządzania projektami. Każdy rozdział to oddzielny, wyczerpująco opisany krok z przykładami i historiami z prawdziwego życia. Często nie są one bezpośrednio związane z prowadzeniem projektu, ale adekwatnie ukazują prezentowane idee.

Czy faktycznie potrzebujemy wiedzy zawartej w tej książce? Osobiście uważam, że tak. Dzięki opisanym w niej elementom procesów dużo łatwiej, i ze zrozumieniem, przyswoimy na czym polega ta sztuka. Opisywane nie są na szczęście tylko przykłady. Podręcznik ten zawiera sporą ilość fachowego żargonu, oraz definicji wykorzystywanych podczas egzaminów na certyfikaty z tej dziedziny (np. Project Management Professional).

Autor – Marcin Żmigrodzki – to project manager z prawdziwego zdarzenia i sporym bagażem doświadczeń. Prowadzi firmę szkoleniową i jest kierownikiem merytorycznym studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego, oraz w Wyższej Szkole Bankowej. Posiada on również doktorat z zarządzania.

Okładka „Zarządzanie projektami dla początkujących” ukazuje jedno dobrze opisujące tę książkę zdanie -Jak zmienić wyzwanie w proste zadanie. Przedstawia ona również człowieka z peleryną, wyznaczającego drogę przez określone punkty, aż do celu. Taka ilustracja to idealne przedstawienie osoby, która zajmuje się zarządzaniem projektami.

Poradnik ten zawiera 215 stron, a zawarte w niej informacje sprawiają wrażenie kompletnych i treściwych. Oznacza to, że nie znajdziemy w nim przekazywania historii niezwiązanych z tematem. Ładne wydanie i cena to kolejne atuty. Książka idealnie nadaje się na prezent dla początkujących project managerów.

Moja ocena: 9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.