Kryminał, DramatRecenzje książek

Marek Górny – Marguson – „Santa Rosa” – Wyd. Novae Res

Marek Górny – Marguson – „Santa Rosa” – Wyd. Novae Res

santa rosa

„Santa Rosa” autorstwa Marka Górnego-Margusona, to polska powieść kryminalna, która porywa od pierwszych stron. Akcja dzieje się w naszym rodzimym Toruniu, który w tej powieści ma niewiele wspólnego ze spokojem i pierniczkami.

        Spokojnym Toruniem wstrząsa  fala morderstw. Miejscowa policja próbuje namierzyć sprawców, niestety jednak śledztwo zamiera w martwym punkcie. W pobliżu wszystkich popełnianych morderstw pojawia się wyśmienity i bystry detektyw Marek Wolski. Bardzo szybko staje się on jednym z głównych podejrzanych, lecz jednocześnie wszczyna on własne śledztwo. Z biegiem czasu okazuje się, że przybiera ono nieoczekiwany obrót- z każdą chwilą coraz ściślej zmierza ono do powiązania z rodzinną tajemnicą głównego bohatera. Czy toruńskie zabójstwa mają jakikolwiek związek z zagadkową i okrutną śmiercią sławnego, polskiego archeologa w pięknej tureckiej świątyni Santa Rosa? Kto stoi za działalnością tajemniczego Zgromadzenia Trójcy, zakonu równie wielkiego i równie starego i mistycznego, jak zakon templariuszy? Kim wreszcie jest niebotycznie piękna i wyjątkowo błyskotliwa dziewczyna, która pojawia się w towarzystwie Marka Wolskiego w zupełnie nieoczekiwanych okolicznościach?

        Powieść jest pełna zagadek, wciągająca i intrygująca. Czyta się ją w szybkim tempie. Każda nowa strona przynosi nową zagadkę, którą czytelnik może odgadywać wraz z głównym bohaterem. Jednocześnie z nim osoba, którą pochłonęła historia opisana w książce, przeżywa wszystkie rozterki, które miotają Markiem Wolskim. Razem z nim zatapiamy się w świat obłudy, zbrodni, żądzy i zakłamania.

        Jako największy plus powieści uznaję, że porusza ona mnóstwo wątków, które autor opisuje w sposób, który nie nudzi czytelnika, ale wprowadza go w ten świat. Historia jest opisana w sposób bezpośredni i niezdradzający zbyt wielu szczegółów.

        Okładka projektu Pauliny Radomskiej- Skierkowskiej utrzymana jest w piaskowej kolorystyce. W centrum okładki widnieje symbol, który związany jest z opowieścią. Książka jest wielkości zeszytowej, niestety (lub stety), ma ponad 400 stron, co czyni z niej małą cegiełkę. Choć dla zmotywowanych nie będzie przeszkodą w zabraniu jej ze sobą w podróż.

Moja ocena: 8/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.