Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Margaret Stohl – „Czarna wdowa. Na zawsze czerwona” – Wyd. Zielona Sowa

Margaret Stohl – „Czarna wdowa. Na zawsze czerwona” – Wyd. Zielona Sowa

czarna wdowa na zawsze czerwona

Czarna Wdowa, inaczej agentka Romanoff, superszpieg tajnej organizacji T.A.R.C.Z.A .

Zaczynając swoją bardzo znaną karierę, Natasha wychowywała się na Ukrainie pod okiem i ciągłą obserwacją psychopaty. Przeprowadzał na niej różne eksperymenty, ćwiczył w sztukach walki i zabijania, a na koniec zamykał w czerwonej wierzy. Wyrywając się spod jego opieki dziewczyna trafiła do tajnej organizacji i szybko zastała zabójczynią i tą, która wymierza karę.  Stała się zimna, twarda i bez litości. Wszystkie przyziemne uczucia były dla niej obce. Aż pewnego dnia dostaje zlecenie na zabójstwo swojego dawnego prześladowcy. Stary już mężczyzna jest oskarżony o posiadanie dziwnych ładunków wybuchowych i innych urządzeń. Przygotowując się na kolejną misję Ntasha dowiaduje się, że prześladowca i dręczyciel znalazł sobie następny obiekt badań i eksperymentów. Wkraczając z mocnym impetem do kryjówki mężczyzny widzi nastoletnią dziewczynkę, która z zapłakaną i brudną twarzą stoi na środku i patrzy przerażonymi oczyma.  Ten obraz porusza Czarną Wdowę i  przypomina sobie swoją przeszłość  i dzieciństwo, którego nigdy nie miała.  Celując do starego mężczyzny kobieta waha się i to prowadzi ją do zguby. Zadowolony starzec przyciska przycisk do wybuchu, z chęcią pozbycia się nie tylko siebie, ale i Natahsy. Jednak ta zwinna i wiecznie gotowa do ucieczki, zabiera dziewczynkę i szybko ewakuuje się. Uratowana Ava zostaje znowu sama. Jedyne co zostaje jej po wybawicielce to czarna wizytówka ze znakiem klepsydry. Dziewczyna zostaje odtransportowana do zakładu zamkniętego T.A.R.C.Z.Y, ale niestety po latach szybko stamtąd ucieka. Po  tym wydarzeniu Nastaha i agent specjalny wydziału dowiadują się, że dziewczyna miała przyszłościowe sny.

Od zawsze chciałam poznać bliżej taką osobę jak Czarna Wdowa.  W swoim życiu naoglądałam się bardzo dużo filmów z jej udziałem i naprawdę byłam ciekawa jej przeszłości i jak zaczęła swoją karierę. Oczywiście Marvel wykorzystał już wizerunki wszystkich Avengersów do sfilmowania ich początków. Jak na razie o Czarnej wdowie mamy tylko książę, liczę także na film.

Książka jak na taką o superbohaterach  – to nie brakuje tajemniczych ukrytych mocy, zabójstw i dominacji dobra nad złem.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.