Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Maria Rodziewiczówna – „Między ustami a brzegiem pucharu” – Wyd. MG

Maria Rodziewiczówna – „Między ustami a brzegiem pucharu” – Wyd. MG

między ustami a brzegiem pucharu

Przedstawiam Państwu kolejny klasyk, autorstwa Marii Rodziewiczówny – „Między ustami a brzegiem pucharu”.

Głównym bohaterem powieści jest hrabia Wenzel – Prusak z wychowania, który nienawidzi Polaków, jednakże jego matką jest Polką, z którą ni utrzymuje kontaktów.

Hrabia Wenzel to kosmopolita i bawidamek, który jest niestały w uczuciach i skacze z „kwiatka na kwiatek”. Domem jego jest klub, zaciszem buduar kobiecy, gdzie często przychodził jak złodziej, a wychodził zawsze z niesmakiem i nudą.

I oto nagle hrabia dostaje wiadomość, że jego matka nie żyje. Postanawia pojechać w okolice Poznania i choć jest wrogo nastawiony do Polaków, poznaje młodą, piękną  Polkę – Jadwigę, w której zakochuje się bez pamięci. Od tej pory jego życie zmienia się diametralnie. Tu w Polsce poznaje co to wiara i religia.

Czy zmieniony Wacław zdobędzie swoją ukochaną Jadwigę i ożeni się z nią? Co wydarzy się między tą parą?

Autorka swoją powieść napisała językiem bardzo zrozumiałym i przystępnym, zarówno dla młodego czytelnika jak też tego starszego, dorosłego i bardziej doświadczonego.

Książka posiada przepiękną, twardą oprawę tak jak inne powieści Marii Rodziewiczówny, jest szyta, posiada 15 rozdziałów i 249 stron.

Z wielką chęcią przeczytałam tę powieść po raz kolejny, bo bardzo lubię powracać do klasyki, do czego i Państwa zachęcam.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.