Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Marie Vendittelli, Sophie Griotto – „Fashion Book” – Wyd. IUVI

Marie Vendittelli, Sophie Griotto – „Fashion Book” – Wyd.  IUVI

fashion book

Młody artysto, chciałabym zaprosić Cię do świata mody, technik rysowania i tajemnic tkanin, które na co dzień nosisz na swoim ciele. Ta książka nie jest zwykłą książką i zawiera bardzo mało tekstu. Większość pola zajmują rysunki, szkice i praktyczne porady, jak nie popełniać błędów w ubieraniu się. Możemy rysować także samodzielnie sylwetki modelów, ich twarze, stroje i makijaże.

Zaczynając od lat ‘70 mamy po kolei wszystko wyjaśnione i przedstawione. Różnego rodzaju kalendarze mody pomogą nam skutecznie zaplanować swoją kolekcję ubrań. Mamy siedem rozdziałów, każdy kreatywnie przedstawiony. Jednak jeżeli chcemy zacząć szkicować modne stroje, najpierw potrzebujemy nauczyć się rozpoznawać i malować sylwetki.

Później nadchodzi czas poznawania tkanin i układu naszych ciał. Oczywiście wszystkie inspiracje czerpiemy ze swojej głowy. Możemy tworzyć także na wzór naszego ciała. Mam na myśli odwzorowywanie z lustra.

Książka, a raczej poradnik dla młodzieży bardzo mi się podoba. Osobiście dbam o swój wizerunek i po przeczytaniu kilku krótkich porad mam jeszcze więcej pomysłów dotyczących mojego stylu ubierania się.

Niektórzy oczywiście nie lubią, na przykład dopasowywać koszuli do spódnic. Natomiast są takie osoby, które uważają to za niezłą frajdę. Bo kto nie chce wyglądać modnie? Na koniec wspomnę tylko o tym, że po skończeniu czytania i projektowania możemy w końcu poznać swój własny styl, a co za tym idzie naszą osobowość.

A Ty jakim jesteś projektantem?

Ocena:10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.