IT, BiznesRecenzje książek

Mariusz Sieraczkiewicz – „Technical Leadership. Od eksperta do lidera” – Wyd. OnePress

Mariusz Sieraczkiewicz – „Technical Leadership. Od eksperta do lidera” – Wyd. OnePress

od eksperta do lidera

Wszyscy zastanawialiśmy się chociaż raz nad tym jak to by było być liderem swojego zespołu. Z reguły są to bardzo miłe i przyjemne myśli. Jednak czy na pewno tak wygląda życie lidera? Może jest to tylko wymysł naszego mózgu, a rzeczywistość okaże się być drastycznie odmienna? Co może pójść przecież nie tak? No i w końcu jak zrealizować nasze marzenia?

Książka „Technical Leadership. Od eksperta do lidera” przedstawia w zdecydowany sposób zachowania i schematy działań jakimi powinien kierować się „wódz” zespołu. Porusza ona między innymi takie tematy jak: „Motywacja”, „Praca z zespołem”, „Zarządzanie wiedzą” czy „Relacja z biznesem”. Co motywuje nas, a co cały zespół? Co możemy zrobić gdy zadania spływają do nas liderów, z wielu źródeł? W jaki sposób można usprawnić efektywność zespołu i powiązać to z dzieleniem się wiedzą? To tylko kilka pytań na które odpowiedzi znajdziemy w tekście. A propos czy wiedzieliście, że informacja zwrotna jest podstawowym narzędziem pracy lidera?

„Technical Leadership. Od eksperta do lidera” zawiera wiele schematów, wykresów tabel i obrazków, które sprawiają, że czytany tekst jest łatwiejszy do zrozumienia. Ponadto wplecione wyliczenia i wypunktowania sprawiają wrażenie odrobiny technicznego, mam na myśli konkretnego, sposobu przekazywania informacji. Podział na trzynaście rozdziałów wydaje się bardzo logiczny – od przedstawienia lidera, aż do umiejętności, które go cechują.

Okładka może sprawiać wrażenie podejścia do tematu z humorem, jednak zapewniam, że tak nie jest. Tekst napisany jest na ciekawych przykładach, które są poparte rekomendacjami liderów pracujących w znanych firmach.

Osobiście spodobała mi się ta książka i z ręką na sercu mogę polecić osobom zainteresowanym tematem przywództwa w zespole.

Warto, zwłaszcza że napisana jest przez polskiego autora.

Moja ocena: 9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.