Przygodowe, FantasyRecenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Marissa Meyer – „Bez serca” – Wyd. Papierowy Księżyc

Marissa Meyer – „Bez serca” – Wyd. Papierowy Księżyc
bez sercaKażdy z nas zapewne  jest zaznajomiony z historią białego królika,  szalonego kapelusznika i dziewczyny, która wpada do króliczej nory lądując tym samym w innym, nieznanym jej wymiarze. Tym razem główna bohaterka nie będzie Alicją w Krainie Czarów, a Cath, która żyje w królestwie Kier jako córka szlachcica.

W świecie, w którym żyje dziewczyna, chce otworzyć własną cukiernię i w najlepsze rozwijać tam swoje umiejętności. Jest tylko mały problem, jako dziedziczka wywodząca się z wysokiego rodu nie może zajmować się sama biznesem jak i go również prowadzić.

Królestwo Kier ma swojego władcę, może nie wygląda on nad wyraz dostojnie i jest śmieszny, ale jest poniekąd bardzo szanowany.  Tym razem na dworze panuje poruszenie, ponieważ lada dzień Król wydaje bal, na którym uroczyście i przy świadkach ma przedstawić swoją przyszłą małżonkę, a królową. Nieświadoma niczego Cath, daje się namówić matce na krzykliwą, czerwoną suknię balową, co później okazuje się katastrofą, ponieważ jako jedyna będzie ubrana w czerwień, reszta  natomiast przybędzie w nieskazitelnej bieli. W sali balowej panuje tłok i podniecenie, wszyscy są ciekawi przyszłej królowej, a także nadwornego trefnisia, który jest nowym nabytkiem dworu. Kiedy Król wychodzi na scenę, a każdy z niecierpliwością wyczekuje skrywanej tajemnicy, zapada zmrok a straszny smok przypuszcza atak na wszystkich zebranych. Jedynie Cath udaje się zbiec z pola walki, lecz wtem spotyka przystojnego jokera dworu i nagle jej serce zakochuje się.

Książka bardzo mi się spodobała, jest prequelem „Alicji w Krainie Czarów”. Czasy sprzed wkroczenia Alicji do czarodziejskiego świata, bohaterzy  którzy pojawiają się w fabule wprowadzają w klimat tajemnicy. W tej książce możemy poznać przeszłość, uprzednie życie, myśli i marzenia bohaterów, którzy występują w Alicji. Dla mnie najlepsze jest to, że poznajemy od całkiem innej strony przeszłość tak zwanej Czerwonej Królowej. Jej miłość, którą skrywała i w tajemnicy adorowała przed tym jeszcze jak stała się zimną kobietą bez serca. Tak bardzo chciała oszukać swoje przeznaczenie, jednak jej się to nie udało, a ono dopadło ją z podwojoną szybkością i bólem.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.