Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Marta Alicja Trzeciak – „Dwadzieścia siedem snów” – Wyd. Kobiece

Marta Alicja Trzeciak – „Dwadzieścia siedem snów” – Wyd. Kobiece

dwadzieścia siedem snów

To książka gdzie sen łączy się z jawą, oraz taka, która w swym opowiadaniu kryje wiele tajemnic, jakie czytelnik odkryje stopniowo czytając dalej, lub domyślając się samemu.

Młoda zamężna pisarka przyjeżdża do małej wsi, chce napisać książkę i szuka tutaj spokoju a także ciszy, żeby mogła pracować spokojnie na łonie natury. Już od pierwszych stron poznajemy trzy inne bohaterki. Są to: Szara, u której pisarka ma zamiar wynająć pokój, mama Szarej, oraz Laura, którą wychowuje Szara.  Sytuacja w której wszystkie kobiety się znajdują sprzyja temu, aby młoda dziewczyna zamieszkała w pokoju, który według Laury jest nawiedzony, trochę w nim straszy i nie nadaje się za bardzo do wynajmowania. Ponieważ nasza pisarka kocha takie zagadki, od razu postanawia, że to właśnie w tym pokoju chce spędzić dwadzieścia siedem nocy. W miarę jak dalej będziemy poznawać losy domu Szarej, jego domowników, ale i sąsiadów, będziemy krążyć także wokół pewnej tajemniczej kobiety i tajemniczego wzgórza, na którym owa kobieta mieszka sama. Emocje sięgną zenitu kiedy okaże się, że nad rodziną Szarych ciąży klątwa, ale nie taka zwykła, bo według opowiadań, to klątwa rzucona przez samego diabła….

Książka ogromnie przyjemna. Można ją czytać praktycznie przez cały czas i się nią nie znudzić. W sam raz na popołudnie, w którym kobiety szukają chwili odpoczynku i ukojenia w książkach. Ta opowieść przeniesie Was do wsi gdzie przebywa pisarka i tam, gdzie kryją się zagadki związane właśnie z ową klątwą.

Jest tutaj taki element jak wspomniana już wcześniej przeze mnie klątwa, lecz nie bójcie się, to piękna obyczajowa książka, do której będziecie wracać jeszcze nie raz. Doskonale nada się także na prezent, który możecie podarować znajomej lub którejś kobiecie z rodziny.

Książka zawiera 330 stron i spokojnie przeczytacie ją w dwa popołudnia. A do tego posiada tak urzekającą okładkę, że wprost nie można oderwać od niej oczu. Serdecznie polecam wszystkim kobietom. Na pewno będziecie zadowolone jeżeli wybierzecie właśnie tę książkę.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.