Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Martyna Senator – „Kiedy wolność mówi szeptem” – wyd. Videograf

Martyna Senator – „Kiedy wolność mówi szeptem” – wyd. Videograf

kiedy-wolnosc-mowi-szeptem-b-iext29190151

 

Ludzie z pozoru nie lubią, kiedy już mają zaplanowane życie przez kogoś innego niż oni sami. Niektórzy podporządkowują się temu, a niektórzy buntują się i wyjeżdżają  w pogoni za marzeniami. W takiej właśnie sytuacji znajduje się bohaterka książki, Jane ma wspaniałe życie o którym wszyscy marzą. Niestety pomimo tego, że jest studentką prawa na najlepszej uczelni to na dodatek  ma zostać żoną przystojnego biznesmena. Jednak  to wymarzone życie  nie jest takie wspaniałe jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Niechciane studia, narzeczony, który przez telefon mówi o ślubie wcześniej nie oświadczając się i wreszcie nieznośna matka narzucająca swoje zdanie ponad zdanie córki. Prowadzone podwójne życie Jane jest dla dziewczyny bardzo niebezpieczne, ponieważ jest zmęczona i niewyspana. Z powodu właśnie takiego wyczerpania Jane jest uczestnikiem w bardzo niebezpiecznym wypadku, który zmienił jej życie na zawsze. Budząc się w szpitalu podejmuje bardzo dużo poważnych decyzji i po wypisaniu wciela je w życie pomimo sprzeciwów siostry i matki. Wyjeżdżając na zupełnie inny kontynent wynajmuje pokój w bardzo pięknym miejscu, poznaje życzliwych ludzi, a nawet zaprzyjaźnia się. Im dłużej Jane jest poza domem to czuje, że wszystkie marzenia powoli się spełniają. Poznaje tam dużo mężczyzn, którzy są zainteresowani znajomością z nią, lecz uczestnicząc w drugim i niebezpiecznym zdarzeniu poznaje kogoś kogo później bardzo mocno pokocha.

Czy matka dziewczyny spróbuje przekonać córkę do powrotu? A co w takim razie stało się z narzeczonym Jane i jej studiami?

Typowa książka o miłości i marzeniach dziewczyny, która bardzo chciała wyrwać się spod despotycznej władzy matki. W niektórych momentach można  się popłakać a w innych dobrze bawić. Kontynent na który główna bohaterka przybyła skrywa przed nią dużo szokujących wiadomości i tajemnic związanych nie tylko z nią ale i z jej rodziną. Książka jak najbardziej przypadła mi do gustu. Wielkim zaskoczeniem okazała się fabuła, pomimo, że autorka jest Polką to jednak treść zawarta w powieści i wszystkie miejsca nie dzieją się w Polsce, co bardzo rzadko się zdarza. Co do okładki to wiernie urzeczywistnia spełnienie marzeń dziewczyny. Dla tych, którzy uwielbiają czytać książki o marzeniach, wolności i miłości to ta właśnie książka jest godna polecenia, i według moich kryteriów zasługuje na tak wysoką ocenę.

Ocena:10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.