Kryminał, DramatLiteratura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Mathob Mahmoody – „Nareszcie wolna” – Wyd. Znak

Mathob Mahmoody – „Nareszcie wolna” – Wyd. Znak

nareszcie wolna

Książka, którą chcę Państwa zainteresować to historia czteroletniej dziewczynki (córki Polki i Irańczyka), która wyjechała wraz z rodzicami do Teheranu w 1984 roku. Mieszkając w Polsce była ukochaną córeczką tatusia – ojciec  był człowiekiem wykształconym, był lekarzem. Zaś w Iranie stał się potworem… Więził matkę wraz z dziewczynką, do tego dziecko patrzyło jak jej ukochany tatuś mścił się na matce bijąc ją. Mathob jako dziecko przeżyła traumę co odbiło się w jej dorosłym życiu. Nawet po  uwolnieniu z tego kraju zawsze żyła w strachu przed ojcem, że ją odnajdzie, zaś podczas swoich studiów aż piętnaście razy przeprowadzała się. Bała się również związków z mężczyznami – definitywne rozstanie z poczuciem strachu nastąpiło dopiero w chwili śmierci ojca, którego dziewczyna próbuje zrozumieć i wybaczyć mu. Pisząc tę książkę Mathob nie musi już dźwigać bagażu wspomnień o cierpieniu i udręce z przeszłości. Uwalnia swój umysł i serce od obowiązku pamiętania, przecież już nie jest prześladowana.

Historia matki i córki więzionych przez półtora roku w obcym kraju doprowadziła do zmiany prawa w Stanach Zjednoczonych i stała się tarczą w walce o odzyskanie dzieci porwanych w wielowyznaniowych małżeństwach.

Książka ”Nareszcie wolna” to opowieść o trudnym dzieciństwie, która obiegła cały świat. Jest to książka bardzo emocjonalna, czyta się ją niemal na jednym oddechu, bo przecież każdy współczuje małej dziewczynce która była krzywdzona przez najbardziej ukochaną osobę na świecie.

Książka w miękkiej oprawie zawiera 32 rozdziały i 387 stron, z dużym zapałem wzięłam się do jej przeczytania, do czego i Państwa gorąco zachęcam. Będziecie wstrząśnięci czytając tę historię a jednocześnie bardzo szczęśliwi tak samo jak autorka.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.