Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Meagan Brothers – „Dziwna i taki jeden” – Wyd.YA

Meagan Brothers – „Dziwna i taki jeden” – Wyd.YA

dziwna i taki jeden

Czasami  nasze życie układa się tak jakbyśmy tego nie chcieli. Wtedy dwoimy się i troimy, aby w końcu wkroczyć na właściwe tory, lecz niestety nam się to nie udaje. Każdemu z nas w pewnym okresie życia dorosłego, czy nawet wcześniej, towarzyszy tak zwany słomiany zapał. Mamy bardzo wygórowane ambicje, jesteśmy pewni siebie i stąpamy ciężko po ziemi, lecz w którymś momencie złapie nas lenistwo i nie mamy na nic ochoty, dajemy sobie spokój nie tylko z danym zajęciem, ale i osobą, która jest dla nas ważna i zdecydowaliśmy się o nią walczyć.

Lula jest z tych nastolatków, które uwielbiają science fiction, a nocne seanse spędzają na maratonie „Gwiezdnych Wojen”.

Jednak dziewczyna praktycznie od dzieciństwa jest bardzo mocno związana ze swoim przyjacielem – Rorym. Oboje są nierozłączni, wszędzie są ze sobą, każdy kto popatrzy się na nich od razu uznaje ich za szczęśliwą parę zakochanych. Jednak rzeczywistość jest inna i gorzka w smaku. Tak naprawdę Rory ukrywa przed Lulą sekret, który jest przyczyną nieokazywania większych uczuć przez chłopaka.

Niby dwoje nastolatków, których łączy nie tylko sytuacja rodzinna w domu ale i więcej powodów, dzieli znacznie więcej i tym razem tak wielkiej przepaści pomiędzy nimi nie da się od tak przeskoczyć.

Wszystko nagle się zmienia, kiedy Rory znajduje pracę i wstępuje do szkolnej drużyny sportowej nie mówiąc o tym przyjaciółce. Oczywiście, kiedy dziewczyna się o tym przypadkowo dowiaduje jest jej przykro, lecz przez ten utracony czas, kiedy praktycznie jest sama, a seanse „Gwiezdnych Wojen” już tak nie cieszą jak przedtem uświadamia sobie jakie poważne uczucia żywiła do przyjaciela, które nie mogą zaistnieć pomiędzy nimi.

Książka, która porusza dzisiejsze problemy wśród nastolatków. To nie tylko opowieść o zmianach, które towarzyszą nam podczas dorastania, ale i także opowieść o poszukiwaniu przez siebie orientacji seksualnej.

Zdaję sobie sprawę, że książka nie bardzo może się podobać dzisiejszej młodzieży, gdzie wśród nich takie problemy najczęściej są wyśmiewane, ale kupując książkę, nieważne jaką, musimy liczyć się z tym, że nie każda może nam przypaść do gustu.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.