Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Melinda Sailsbury – „Śpiący Książę” – Wyd. Zielona Sowa

Melinda Sailsbury – „Śpiący Książę” – Wyd. Zielona Sowa

śpiący książę

Pamiętacie książkę „Córka zjadaczki grzechów”?

Drugi tom – „Śpiący Książę”,  to dalszy ciąg przygód tych samych bohaterów.  Tylko jeszcze jeden mały szczegół o którym wspomnę już na początku – główną bohaterką i jednocześnie narratorem jest Errin, siostra Liefa.

Od śmierci ojca i odejścia brata minęły długie miesiące. Nastolatka wraz z matką mieszka w ubogiej wiosce. Errin jest samodzielna, zarabia na czynsz, na siebie, na matkę i jedzenie. Matka dziewczyny, jak ona twierdzi, jest poważnie chora. Lecz nie mówi jaka to choroba, ponieważ wraz z nadejściem pełni księżyca kobieta przeistacza się w złą osobę, zagina palce jak pazury i chce zabić córkę. Dlatego Errin zamyka ją na noc w pokoju na klucz.

Wróćmy do zarobków. Dziewczyna bierze pieniądze od przyjaciela, który pomimo upływu dni nigdy nie odsłonił twarzy na świtało dzienne. Za każdą misternie przygotowaną truciznę, lub inną miksturę, dziewczyna dostaje od niego złote monety.

 Pewnego razu, jak wieści głoszą, z przyległego państwa, zamek i król w nim mieszkający wraz ze świtą zostają wymordowani. Powodem takiej tragedii jest wybudzony ze śpiączki Książę, który chce odzyskać utracone królestwo. Ze swoją krwiożerczą armią podbija kolejno miasta, zabija ludzi i magicznych alchemików. Jedynym człowiekiem który tak naprawdę może uratować świat jest dziewczyna, która narodziła się na ziemi, jako nowa bogini, oraz trucizna, która na zawsze zniszczy Śpiącego Księcia.

Errin postanawia odszukać wcieloną boginię, która ukryła się wśród ludu i tym samym zapewnić bezpieczeństwo sobie i matce. Tli się w niej również nadzieja na to, że jej brat nadal żyje i przyjdzie jej z pomocą.

Drugi tom  w pełni dorównuje pierwszemu. Obie książki są przeze mnie bardzo lubiane i z niecierpliwością czekam na trzeci tom, który ma niedługo wyjść.  Pomimo zmiany narratora i przez „zepchnięcie” mojej ulubionej bohaterki na drugi plan, to fabuła bardzo się rozkręca i niesamowicie zadziwia.

Okładka, jak później wspomina autorka zdobyła nie tylko jej serce, ale i myślę, że Wam także je skradnie.

Ocena:10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.