Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Melissa Pimentel – „Nie mój jedyny” – Wyd. Czarna Owca

Melissa Pimentel – „Nie mój jedyny” – Wyd. Czarna Owca

nie mój jedyny

Lato i wakacje to czas urlopów, ale to także czas, aby wziąć do ręki dobrą lekturę i poczytać w słońcu i spokoju.

Proponuję Wam właśnie taką książkę, w sam raz na letnie dni, lekką, interesującą lekturę, lekki romansik, aby się odstresować i na chwilę oderwać od codziennych obowiązków. Lektura ta jednak nie skupia się tylko na romansie. Oprócz miłości autorka podejmuje także tematy: poświęcanie życia dla kariery, trudności w odnajdywaniu się w nowym mieście, depresja, kryzys finansowy, a nawet internetowa sława. Ruby Atlas, młoda dziewczyna z Manhattanu, córka bogatego dewelopera, budującego luksusowe osiedla. Od kilku lat bez reszty poświęca się całkowicie pracy i nie ma w jej życiu miejsca na miłość, ale w przeszłości było jednak inaczej. Przypadkiem spotkała fajnego chłopaka Ethana Baileya i zakochała się w nim bez pamięci. Właściwie to ta strzała amora trafiła ich oboje, bo i chłopak nie widział świata bez niej.

I oto cóż się wydarzyło?

Ruby postanowiła wyjechać, gdyż praca, kariera i awanse były równie dla niej ważne. Mówiła tylko, że na dwa lata, lecz Ruby postanowiła poświecić swoją miłość i szczęście dla kasy.

Czy postąpiła słusznie? W sumie to nie wiem jak ja bym się zachowała na jej miejscu, ale spodobała mi się ta postać, którą stworzyła tu autorka książki, gdyż Ruby jest taką zwykłą dziewczyną, jak większość z Was, więc myślę, że i Wam ona się spodoba.

 I co się dzieje dalej?

Po latach Ruby i Ethan spotykają się przypadkiem na ślubie siostry Ruby.

Czy ta miłość między nimi odżyje?

Czy jako dorośli już ludzie potrafią wrócić do tego co było?

Jak mówi przysłowie: nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody.

Gdy Ruby przeprowadziła się do Nowego Jorku była bardzo nieszczęśliwa. Była samotna, praca była okropna, a całe miasto po prostu ja przerażało. Jednak opowiadała znajomym, że Nowy Jork jest jej duchowym domem, że właśnie tam jest jej miejsce. Z czasem osiągnęła jakąś tam pozycję, stabilizację finansową i co? Znów jedna jej decyzja miała przewrócić jej świat do góry nogami?

 Przeczytajcie jak zakończy się ta historia.

Fajna, lekka książka, którą czyta się z wielką uwagą. Polecam ją Wam gorąco, myślę, że spodoba się dziewczynie, bądź kobiecie w każdym wieku. Nie jest to typowe romansidło z serii: on piękny, bogaty, ona skromny kopciuszek, lecz inteligentna i zabawna historia, dwojga młodych ludzi na tle przepięknych plenerów i traumatycznych przeżyć. Weźcie więc do ręki książkę i czytajcie.

Powodzenia.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.