Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Michael Breus – „Potęga kiedy” – Wyd. Znak

Michael Breus – „Potęga kiedy” – Wyd. Znak

potęga kiedy

Na pewno zetknęliście się już kiedyś ze wskazówkami i poradami dotyczącymi tego „co” i „jak” robić, aby osiągnąć sukces np. jak schudnąć, jak wychowywać dzieci, co jeść, jak ćwiczyć, czy też co powiedzieć szefowi, aby dostać podwyżkę. Oprócz tych dwóch słów „co„ i „jak” trzeba sobie jeszcze postawić pytanie „kiedy” to wszystko zrobić, aby osiągnąć sukces.

To słowo „kiedy” zdaniem naszego autora Michael’a Breus’a – psychologa klinicznego – to klucz do sukcesu, to podstawa sukcesu, niezawodny sposób by stać się szybszym, mądrzejszym, lepszym i silniejszym. Jedynie trzeba zsynchronizować rytm swojego dnia z rytmem swojej biologii, czyli zorganizować sobie tak swój dzień, aby był w zgodzie z wewnętrznym zegarem. Brak synchronizacji z zegarem biologicznym ma destrukcyjny wpływ  na nasze fizyczne, umysłowe i emocjonalne samopoczucie. Autor w swej książce przekonuje nas, że leczenie np. takich chorób jak nowotwory, w zgodzie z zegarem biologicznym może uratować człowiekowi życie, myślenie w zgodzie z zegarem biologicznym może sprawić, że będziesz bystrzejszy i bardziej kreatywny, życie w zgodzie z rytmem biologicznym może uczynić cię szczęśliwszym itd. Jednak nie każdy człowiek ma taki sam zegar. Autor książki ze swoim piętnastoletnim stażem i pracą z pacjentami ustalił cztery chronotypy, które trafnie oddają cechy charakteru, a po wykonaniu psychotestu określi wszystkie istotne czynniki, takie jak czas wstawania, osobowość, ale też wskazówki behawioralne i obserwacje, które autor zauważył u swoich pacjentów.

Drogi czytelniku sprawdź czy jesteś delfinem, lwem, niedźwiedziem czy wilkiem. Test składa się z dwóch części:

-pierwsza część to zdania oznajmujące, które mogą być prawdziwe lub fałszywe

-część druga to 20 pytań jednokrotnego wyboru.

Poprzez ten test określisz siebie i swoje potrzeby, co do snu, aktywności społecznej, czy kiedy podjąć walkę z chorobą, bądź też kiedy prosić szefa o podwyżkę, kiedy podejmować decyzje, kiedy planować ważne wydarzenia, kiedy rozmawiać z dziećmi, kiedy się zakochać, czy też kiedy najlepiej uprawiać seks. Potęga kiedy to owoc najnowszych odkryć w dziedzinie biologii i medycyny.

To prawdziwe „novum” opieki zdrowotnej.

Zacznij więc już dziś zmiany od dużych kroków. Zapoznaj się ze swoim zegarem dobowym dla twojego chronotypu i zobacz, co powinieneś teraz robić. Harmonogram zdrowia i szczęścia jest w Twoich rękach. Sprawdź godzinę, sprawdź swój chronorytm i zacznij wykorzystywać potęgę ”kiedy” już teraz!

Powodzenia.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.