Horror, Thriller, Sci-FiKryminał, DramatRecenzje książek

Michael Russell – „Miasto cieni” Wyd. SQN

Michael Russell – „Miasto cieni” Wyd. SQN

43ddbe0d4ccf73e2e78f58adf6028e0e

 

Dwudziestowieczny Dublin skrywa nie jedno okrutne przestępstwo, które z czasem wychodzi na jaw. Dwa tak różne zabójstwa, a jednak ściśle ze sobą powiązane. Cała akcja powieści zaczyna się dwa lata wcześniej, kiedy wszystko powoli się ujawnia, kiedy policja i różne zgromadzenia stają się bardziej agresywne i łapią kogo chcą. Nastoletni chłopak dorywczo pracujący w przydrożnym barze zawiera bardzo bliską ,,przyjaźń” z księdzem. Dowodem tego są listy pisane przez niego i duchownego. W dzień Kongresu Eucharystycznego chłopak zostaje zabity. Dwa lata później zostaje odkryte zaginięcie pewnej dziewczyny, która była w ciąży. Wszystkie dowody prowadzą do niemieckiego aborcjonisty. Stefan Gillespie – policjant i ojciec walczący o prawa do dziecka próbuje zamknąć nielegalnego lekarza. Razem z nim zamyka pielęgniarkę i dziewczynę, która chciała usunąć dziecko. Na niekorzyść sierżanta więźniowie zostają uwolnieni przez Wydział Specjalny i odwiezieni do stałego miejsca pobytu. Jednak dziewczyna, która twierdziła, że jest w ciąży trafia do zakonu sióstr, które pomagają ludziom. Niestety dziewczyna podając nazwisko Stefana, zmusza go do przyjazdu po nią. Gdy mężczyzna jest już na miejscu okazuję się, że dziewczyna nie jest katoliczką i nie jest w ciąży, a trafiła do sióstr i zostaje wyrzucona. Próbuje przekonać sierżanta aby pomógł jej odnaleźć  przyjaciółkę, która wyjechała trzy miesiące temu a jeszcze nie wróciła. Policjant postanawia pomóc kobiecie i zaczyna badać sprawę bez wiedzy naczelnego. Niedługo po tym zostaje odnaleziony trup w lesie. Wszystkie okoliczności wskazują na to, że człowiek ten zginął bardzo brutalną śmiercią.

Jak myślicie czy znaleziony trup to kobieta czy mężczyzna?

Kto jest zabójcą?

I co stało się z zaginioną dziewczyną w ciąży?

Już od dawna bardzo chciałam przeczytać taki historyczny kryminał . W książce tej informacje zmyślone i te prawdziwe fakty przeplatają się tworząc jedną wielką powieść. Bardzo spodobał mi się wątek miłosny, który ma dużo przeszkód nie tylko tych codziennych ale i związanych z religią. Na zachętę można dodać, że w pewnym momencie akcja dzieje się w Polsce, mianowicie mam na myśli jedno miasto.  Na końcu książki znajduje się opowiadanie tylko w części związane z książką, co mnie bardzo ucieszyło, ponieważ była to ciekawa lekcja historii.

Według mnie okładka bardzo dobrze oddaje ducha tej książki. Strony są cienkie ale nie tak, że tekst prześwituje na drugą stronę. Kryminał jakiego  jeszcze nie czytałam spodobał mi się do tego stopnia, że może nie jeden  raz go przeczytam.

Ogromnie polecam.

Książkę przeczytałam i zrecenzowałam dzięki wydawnictwu  SQN.

Ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.