Recenzje książekReligijne

Michał Bondyra – „Ksiądz też człowiek” – Wyd. Święty Wojciech

Michał Bondyra – „Ksiądz też człowiek” – Wyd. Święty Wojciech

ksiądz też człowiek

Książka pt. „Ksiądz też człowiek” ukazuje trzy postaci, trzech mężczyzn, którzy postanowili zostać  księdzem pomimo przeciwności losu i zawirowań życiowych. Każdy z nich usłyszał ten sam głos wewnętrzny ”Chcę byś był księdzem”.

Ks. Jakub Bartczak – bez reszty oddawał się hip- hopowej muzyce. Imprezy, alkohol i swoje szerokie spodnie, przyszły ksiądz Jakub zamienił na sutannę. Dziś u księdza Jakuba w barku zamiast alkoholu – woda święcona. Przełożeni mówili mu, że „Kuba nie nadajesz się na parafię, bo nic nie umiesz”. Ks. Jakub odpowiadał: „Skoro nic nie umiem, to będę kapelanem w więzieniu”. Jako ksiądz swoja pierwsza płytę nagrał pt. „Powołanie”. Nie wiedział czy hip- hop i kościół wspólnie zadziała i porwie młodzież. Jednak 700 tysięcy wyświetleń na stronie i masa maili z podziękowaniami sprawiła, że ewangelizacja trafiała do młodych ludzi. W Polsce księża postrzegani są jako ludzie bogaci, jednak dla ks. Jakuba wszystko co materialne nie liczy się. Po prostu jest księdzem 24 godziny na dobę i nie ocenia człowieka po wyglądzie czy po ubiorze.

Ks. Michał Misiak ma milion pomysłów na minutę. Potrafi modlić się przed sklepem z dopalaczami, ale też biegać po ulicy z lustrem, czy jeździć na deskorolce. Bardzo jest szczery w tym co robi, często szalony, nigdy nie przejmuje się co będzie jadł, w co się ubierał lub ile ma kasy na koncie. Bardzo ufa Jezusowi i ma dobrą relację z Duchem Świętym, czego wielu mu zazdrości.

Ksiądz a właściwie ojciec (bernardyn) Ezechiel Lasota. Jak trzeba – potrafi krzyknąć i postawić do pionu: nie tylko na katechezie ale i na ministranckiej zbiórce i na boisku. Gdy komuś zaufa to jest przyjacielem na całe  życie. Uwielbia swoją młodszą siostrę, którą nazywa „Aniołek”. Mówi, że Bóg rezygnację z kariery piłkarskiej i wybór klasztoru wynagrodził mu w dwójnasób, bo swoją pasję piłkarską i bycie blisko Boga połączył świetnie. Pokazał, że Bożymi zasadami żyje się nie tylko przy ołtarzu, ale i w codziennym życiu, także na boisku.

Drogi czytelniku poznaj proszę trzy historie: księdza Jakuba – hiphopowca, księdza Michała – ewangelizatora muzycznego i ojca Ezechiela – piłkarza.

Dzisiejszy świat takich właśnie ludzi potrzebuje, kreatywnych, z pasją- księży w sutannach, aby dotrzeć do takich ludzi, którym z Bogiem nie jest wcale po drodze.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.