Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Michał Pasterski – „Insight. Droga do mentalnej dojrzałości” – Wyd. Onepress

Michał Pasterski – „Insight. Droga do mentalnej dojrzałości” – Wyd. Onepress

insight

Jeżeli szukacie książki, która w pełni odmieni Wasze życie i takiej, która będzie od Was wiele wymagać zaangażowania – to dobrze trafiliście.

Wielu z nas ma poczucie, że czegoś w życiu mu brakuje, odczuwamy lekkie „niedopełnienie”, coś jest nie tak jak trzeba, ale mimo to nie potrafimy wytłumaczyć o co chodzi. Tutaj mogę Wam zdradzić, że bardzo podobnie było z autorem książki. Na początku myślał, że wie co w życiu chce robić, ale kiedy chodził do szkoły średniej a później zaczynał studia, cały czas gdzieś z tyłu głowy miał poczucie, że czegoś w życiu mu brakuje. Powiecie, że chodzi o dobry wybór drogi życiowej, oczywiście z całą pewnością tak, ale punktem kulminacyjnym jest to, że nasz system szkolnictwa wcale nie przygotowuje nas do tego wyboru dobrze. W rezultacie znajdujemy się już na danym kierunku studiów, po czym odkrywamy, że jednak chcielibyśmy robić coś innego. I co wtedy?

Autor przytacza sytuację kiedy zaczął interesować się psychologią i rozwojem osobistym. Zgłębiał wiele książek na te tematy, bywał na wielu prelekcjach i szkoleniach, a jednak to nie wystarczyło. Za kilka tygodni te informacje stawały się odległe i ciężko było je sobie nawet przypomnieć. Jak sobie z tym poradził?

Myślę, że to książka odpowiednia nie tylko (choć w głównej mierze) dla osób, które chciałyby coś w sobie zmienić, popracować nad sobą, w końcu odnaleźć wewnętrzny spokój. To także książka, którą przeczytać może psycholog, trener osobisty jak i szkoleniowiec. To w końcu bardzo wymagająca książka, bo jak sam autor mówi i zachęca – śmiało można na niej robić notatki, podkreślać ważne dla siebie fragmenty, a koniecznie trzeba rozwiązywać i wykonywać ćwiczenia, które zawarte są w książce. Bardzo ujęły mnie też słowa autora, który wspomina, że książkę można czytać raz na jakiś czas, ale jeśli będziemy robić to rzadko, to nic z naszej terapii nie wyjdzie. Dlaczego? Proste – po prostu zapomnimy co było wcześniej i znów zaczniemy od początku.

Jeżeli więc naprawdę chcecie w sobie coś zmienić, to czas zacząć już dziś – im dłużej będziemy zwlekać, tym gorzej i trudniej będzie nam się przełamać. Zapoznajmy się z metodą Insight, poznajmy historie z życia Michała Pasterskiego, rozwiązujmy wszystkie ćwiczenia, a na sam koniec wreszcie cieszmy się pełnią naszego życia!

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.