IT, BiznesPoradniki, ZdrowieRecenzje książek

Michał Wawrzyniak – „Hejtoholik” – wyd. Helion

Michał Wawrzyniak – „Hejtoholik” – wyd. Helion

hejtoholik

Założę się, że każdemu z Was zdarzyło spotkać się z tzw. „hejtem” lub też z obmową różnego rodzaju i zazdrością. Ale czy zastanawialiście się dlaczego ludzie to robią? Dlaczego my tak często to robimy? Bo przecież każdy z nas kiedyś kogoś obgadywał, lub komuś czegoś zazdrościł. Czy jednak nie lepiej zamiast zazdrościć i obmawiać, potraktować czyjeś szczęście i dobrobyt jako porządną motywację dla nas? Tylko ciężka praca doprowadzi nas do sukcesu.

Te i wiele innych tematów w swojej książce „Hejtoholik” Michał Wawrzyniak podejmuje i wyjaśnia. Na pewno zauważyliście, że w internecie coraz więcej tworzy się grup właśnie typowo do hejtu, ale Wawrzyniak spogląda na to trochę z innej strony. Musimy sobie uświadomić, że choćby codzienne czytanie takich hejtów i komentowanie sprawia, że uczestniczymy w jakiejś części społeczeństwa. Czyżby więc to integrowało?

Wszystkiego dowiecie  się po przeczytaniu tej książki, a uwierzcie że warto.

Rysunek na okładce, może nie bardzo zachęca do zainteresowania się książką, lecz nie oceniamy podobno książek po okładce.

Książka jest przewspaniała, wręcz nie sposób się od niej oderwać. Jest wiele historii po to, aby nam lepiej przybliżyć i wyjaśnić dany temat, lecz jak sam autor mówi „nie kawa na ławę”. Czytając taką książkę na pewno macie na tyle rozumu, żeby przez chwilę się zastanowić i wyciągnąć z danego rozdziału wnioski.

Słownictwo jakim posługuje się autor, jest dobitne i takie, aby każdy zrozumiał, a przede wszystkim się zainteresował. Nie ma przebierania w słowach, czasem znajdziemy nawet przekleństwo.

Podrozdziały są krótkie i bardzo przystępne w odbiorze, a rozdziały oddzielone są czarnym tłem, a na nim sentencja wypisana białymi literami. Prawdę powiedziawszy, to poświęcicie na przeczytanie książki niedzielę i będziecie po lekturze.

Jeszcze nigdy nie spotkałam się z taką książką. Zadziwia swoim przekazem, oryginalnością i treścią. Polecam.

Komu polecam: szczególnie młodzieży, nie tylko osobom uzależnionym od hejtu, ale także tym którzy bardzo często stają się tego ofiarami. Przeczytajcie i spójrzcie na sprawę z innej strony.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.