Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Mikal Hem – „Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy” – Wyd. Smak Słowa

Mikal Hem – „Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy” – Wyd. Smak Słowa

jak zostać dyktatorem

Czy kiedyś zastanawialiście się nad tym ilu dyktatorów jest u władzy w dzisiejszym świecie, a ilu ich było jeszcze do niedawna? A może jesteście ciekawi jakimi sposobami udało się im uzyskać właśnie taki rodzaj ustroju w ich państwie? Tej wiedzy dostarczy Wam ta książka.

Do momentu przeczytania poradnika dla nowicjuszy, sama nie zdawałam sobie do końca sprawy z ustroju jakim jest dyktatura. To zadziwiające w jak wielu krajach ona jest, jakimi sposobami można ją wprowadzić i w końcu, jak wiele korzyści dla samego dyktatora ona ze sobą niesie! Wyobraźcie sobie, że dyktator może wszystko – dosłownie wszystko. Może obwołać się osobą będącą na równi z samym Bogiem, może stać się najlepszym sportowcem itd. Co tylko sobie zażyczy, plus orszak kobiet, wszelkie wygody, pałace, samochody i wszystko o czym tylko sobie zamarzy.

Ale na pewno cały czas mamy z tyłu głowy pytanie, jak tego dokonać? Jak wprowadzić dyktaturę i to taką, która trwałaby trochę dłużej.

Otóż w podręczniku tym najlepszym przykładem na powodzenie wprowadzenia dyktatury i utrzymywanie jej, jest sam Putin, który jak autor tłumaczy na początku, wszedł w politykę, która nie do końca dyktaturą była. Potrzeba było tutaj wielkiej jego pracy i zabiegów, aby właśnie taką się stała i aby ludzie docenili to co on robi dla nich i dla kraju.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, poznać sposoby na zostanie dyktatorem, krok po kroku, dokładne przemyślenie kogo musicie sobie zjednać, a kogo usunąć – to ta książka będzie dla Was odpowiednia. Nie mówię oczywiście, że od razu każdy z nas musi chcieć stać się dyktatorem, być może z samej ciekowości przeczytacie ten podręcznik bo będziecie chcieli dowiedzieć się jak to się stało, że obecny świat wygląda tak a nie inaczej.

Przyznam szczerze, że to znakomita lektura dla panów, lub osób które interesują się ustrojami albo polityką i historią.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.