Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Mikołaj Nosow – „Przygody Nieumiałka i jego przyjaciół” – Wyd. Literackie

Mikołaj Nosow – „Przygody Nieumiałka i jego przyjaciół” – Wyd. Literackie

przygody nieumiałka

Któż z nas nie pamięta przygód Nieumiałka z lat dziecięcych?

Proponuję Wam dziś kolekcjonerskie wydanie długo wyczekiwanej perły literatury dziecięcej ”Przygody Nieumiałka i jego przyjaciół”- Mikołaja Nosowa. W pewnym mieście z bajki mieszkali maleńcy ludkowie-karzełki-tak rozpoczyna się wspaniała bajka o małym ludziku z grupką jego przyjaciół, których czekają niezwykłe przygody.

Domki, w których mieszkały karzełki były malutkie, ale prześliczne. Wokół każdego domku rosły kwiaty-stokrotki, rumianki i dmuchawce, a ulice nosiły nazwy kwiatów: ulica Dzwonków, aleja Rumianków, bulwar Chabrów, a całe miasto nazywało się Kwiatowe Miasto i położone było nad brzegiem strumienia nazwanego przez karzełki Rzeką Ogórkową.

Ludkowie nie byli jednakowi: dzielili się na chłopców i dziewczynki. Chłopcy mieszkali oddzielnie, a dziewczynki oddzielnie.

W pewnym domku mieszkało aż 16-stu karzełków, o dziwnych imionach: Cukierek, malarz Pędzelek, muzyk Smyczek oraz Pośpieszek, Zrzędek, Milczek, Pączek, Roztrzepałek i dwaj bracia Ojejek i Ajejek.

Ale słodko prawda?

A najbardziej znanym ze wszystkich był Nieumiałek. Przezywano go Nieumiałkiem, dlatego że nic nie umiał. Nieumiałek opowiadał wszystkim jakie słońce jest duże, że kawałek słońca oderwał się i leci „wprost na nas”- to będzie coś strasznego!

Wszyscy się śmiali, bo Nieumiałek znany był z tego, że plecie niestworzone bzdury.

Ale czy tym razem miał rację?

Czy karzełki będą zagrożone?

Przekonajcie się czytając. Zapoznaj się Drogi mały czytelniku ze wspaniałymi przygodami Nieumiałka, który tak naprawdę wcale nie był takim nieudacznikiem.

Najpierw chciał zostać muzykiem. Potem artystą malarzem. W końcu zaczął pisać wiersze.

Ale czy mu to wszystko wychodziło?

Moim zdaniem Nieumiałek to bardzo sympatyczny karzełek, a do tego pomysłowy, wszak zrobił balon, aby wznieść się ponad chmurami, lecz co to?

Katastrofa!

I nagle Nieumiałek znalazł się w zupełnie innym miejscu, gdzie mieszkały dziewczynki.

A jakie tam ich czekały niezwykłe przygody?

Musicie koniecznie przeczytać!

Z tym małym ludzikiem i jego przygodami, nie będziecie się nudzić i śmiać się będziecie do woli. Dowiecie się także jak Nieumiałek bawił się na balu, a wracając do swego miasteczka postanowił nauczyć się czytać i pisać.

Książka wymarzona wprost dla dzieci.

Przepięknie wydana, w twardej oprawie, formatu A4, a do tego te wspaniałe ilustracje, aż się prosi, by ją wziąć do ręki i czytać. Książka  ta nie tylko bawi dzieci, ale też uczy i nie zawiera przemocy. Jest to także wymarzony prezent dla dziecka, bowiem w dziecięcej kolekcji powinna znajdować się na czołowym miejscu. Nie zwlekaj więc Drogi rodzicu, poświęć chwilę swojego czasu swojemu dziecku i czytajcie razem, a bawiąc się śmiejcie się do woli.

Życzę Wam dużo radości i uśmiechu.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.