Opowiadania, Bajki, Komiks

Mikrożycie – Susan Schädlich – Wyd. Zielona Litera

Mikrożycie – Susan Schädlich

Mikrożycie

https://dobrerecenzje.pl/mikrozycie-susan-schadlich-wyd-zielona-litera/

”Na zdrowie! Tak wołają wszyscy dookoła, gdy ktoś kichnie. Zdrowia życzymy naszym przyjaciołom, rodzicom, dziadkom, kiedy składamy im życzenia na nowy rok lub z okazji urodzin. Każdy chciałby być jak najzdrowszy. Im zdrowsi jesteśmy, tym łatwiej bawić się nam w berka, wdrapywać na drzewa czy koncentrować się na wykonaniu jakiejś czynności”.

Tak rozpoczyna się przesłodka książeczka dla dzieci o wirusach i bakteriach: Mikrożycie. Będąc dzieckiem uwielbiałam oglądać serię bajek – Było sobie życie. Podobnie jak w tej książce, wszystkie trudniejsze zagadnienia są w prosty sposób wyjaśnione i przedstawione na rysunku.

Co to jest bakteria?

Jak są zbudowane bakterie?

Co to są wirusy?

Ilustracje do Mikrożycia wykonała pani Katharina J. Halines, a przełożył na język polski Kamil Markiewicz.

Bakterie i wirusy rozprzestrzeniają się najszybciej kiedy przenoszą się z człowieka na człowieka. Zatem kto jest chory, a podaje rękę, może wirusa przekazać dalej przez uścisk dłoni. W roku 2020 koronawirus postawił cały świat na głowie. Kształtem przypomina kolczastą piłeczkę, a jego wypustki oszukują ludzkie komórki.

Chcecie wiedzieć więcej?

Ta wspaniała książeczka dostarczy Wam fachowej wiedzy, nie tylko na temat Covid-19, ale autorka książki prosto i szczegółowo opowie Wam o szczepieniach, infekcjach, wirusach, a przede wszystkim jak się przed nimi bronić, stosując podstawowe zasady higieny, czyli: mycie rąk, do dmuchania nosa używać chusteczek jednorazowych, a gdy jesteście chorzy – zostańcie w domu i leżcie w łóżku.

Pamiętaj drogi czytelniku – zdrowo się odżywiaj, dużo śpij, dbaj o ruch na świeżym powietrzu.

Mikrożycie to książeczka nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, bowiem pod koniec książki znajdują się słowa piosenki, której powinni nauczyć się i rodzice i dzieci:

”Jeśli chcesz wygranym być

Ręce mydłem trzeba myć

To zupełnie oczywiste

Wszystkie palce będą czyste!”

Wspaniała i zabawna książeczka, serdecznie polecam.

Strona wydawnictwa: https://www.swietywojciech.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.