Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Monika Szwaja – „Klub mało używanych dziewic”

Monika Szwaja – „Klub mało używanych dziewic”

341781-352x500

Cztery koleżanki z liceum spotykają się na ponownym balu maturalnym, jednak każda z nich jest już dojrzałą kobietą po przejściach. Agnieszka, pracuje jako dyrektorka prywatnego liceum, ma tylko kota Rambo, męża niestety brak. Alina, pracuje w banku, posiada jedną córkę w wieku licealnym, mąż odszedł. Michalina, pracuje jako projektant zieleni w firmie na cmentarzu, męża brak. Marcelina, obecnie planuje ślub. Tak oto cztery koleżanki postanawiają założyć „Klub mało używanych dziewic”, który jest przeznaczony tylko dla stanu wolnego.

Przyjaciółki wybierają prezesa do swojego klubu (zostaje nim oczywiście Agnieszka przez wzgląd na swoje umiejętności rządzenia) i  tworzy się nierozerwalna więź pomiędzy kobietami, które w każdej sytuacji mogą na siebie liczyć. Nigdy żadnej nie opuszczą w potrzebie. Spotykają się co jakiś czas w ulubionym klubie przy ulubionej muzyce jazzowej i tam obgadują, plotkują, a także tworzą plan pomocy koleżankom, ale i osobom obcym. Jest to ich cel dobroczynny.

Książka napisana bardzo miło, lekko i przyjemnie. Czyta się niesamowicie szybko mimo tego, że trzeba przebrnąć przez całe czterysta stron. Muszę szczerze przyznać, że ilość stron tutaj nie ma znaczenia. Są cztery kobiety, cztery historie życiowe, a kiedy do tego dochodzą inni postronni bohaterzy, to nawet nie wiadomo kiedy jesteśmy już w połowie. Zdecydowanie polecam kobietom, zresztą jest to kolekcja kobieca. Sama niestety trafiłam już na jedenasty, ostatni tom, lecz na samym końcu znajdziemy informację o możliwości zaprenumerowania całej serii (11 tomów). Koszt takiej prenumeraty wynosi około stu złotych,więc stosunkowo nie dużo.

Autorce trzeba przyznać honory, iż książka napisana jest z pomysłem, jest dobry i szybki rozwój akcji, a gdyby tego było mało, czytelniczka bardzo szybko zaprzyjaźnia się z czterema kobietami.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.