Przygodowe, Fantasy

Mroczna Wiedza – Naomi Novik – Wyd. Rebis

Mroczna Wiedza – Naomi Novik

Mroczna Wiedza

Naomi Novik to amerykańska pisarka polskiego pochodzenia, znana z serii fantastycznych książek „Temeraire”. Jak sama pisze wychowywała się na polskich bajkach i twórczości Tolkiena. Mroczna Wiedza to powieść dla nastolatków, lubiących bardziej mroczną odsłonę fantastyki. Główną bohaterką powieści jest Galadier Higgins, zwana El. Dziewczyna nie jest czarownicą, ale ma bardzo dużą moc. To świat, gdzie czarodzieje potrafią wpływać na pogodę, rzucać zaklęcia, walczyć z magicznymi stworami.

Scholomance to szkoła, ale jakże niezwykła. Nie ma w niej ocen, więcej nie ma nawet nauczycieli. W tej szkole mrocznej magii uczniowie wiedzą jak walczyć z potworami, które czyhają w otworach wentylacyjnych. Zanim zbudowano tę instytucję, młodsze dzieci zostawały pożerane przez złowrogi, czyli stwory. El jest właśnie po to, by bronić młodszych uczniów lecz ochrona ta też ma swoją cenę. Wszyscy płacą za nią swoją pracą, udręką i strachem, a to wszystko tworzy moc, która zasila szkołę.

W Scholomance jak już pisałam nie ma nauczycieli. Jest wypełniona po brzegi dzieciakami. Chętni przyjmowani do szkoły nie potrzebują dodatkowej motywacji. Umiejętność sporządzenia naparu, który wygoi śluzówkę żołądka jest tu nagrodą. Nawet matematyka bardzo się przydaje do wielu czynności, a historia dostarcza mnóstwo zaklęć i przepisów, których nie pozna się na innych zajęciach. Lecz w tej szkole obowiązują twarde zasady, np. nie wolno samemu chodzić w nocy po korytarzach, bo potwory tylko czyhają… Tak więc czy El sprosta niełatwemu zadaniu, czy ochroni młodszych uczniów?

Mroczna Wiedza to fantastyczna książka, czyta się ją z zapartym tchem. To opowieść o odwadze, nadziei i miłości i trosce o drugą osobę, o przyjaciela. Tej książki nie możecie nie przeczytać!

https://dobrerecenzje.pl/mroczna-wiedza-naomi-novik-wyd-rebis/

Strona wydawnictwa: https://www.rebis.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.