Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książekReligijne

„Msza Święta. Książeczka z naklejkami” – Wyd. Święty Wojciech

„Msza Święta. Książeczka z naklejkami” – Wyd. Święty Wojciech

msza święta książeczka z naklejkami

Starsze panie są zdania, że małe dziecko nie musi być w niedzielę na Mszy Świętej, bo przeszkadza, biega, nie daje się skupić. Ja zaś uważam, że dziecko właśnie od najmłodszych lat powinno być oswajane z Kościołem i Mszą Św. U nas w kościele odbywa się to tak, że dziecko wraz z rodzicami, nawet takie najmniejsze uczestniczy w niedzielnej Mszy Św.

Wydawnictwo Święty Wojciech proponuje rodzicom i ich dzieciom przesympatyczną książeczkę „Msza Święta” dla dzieci. Książeczka ta zawiera duże ilustracje z naklejkami, tak aby dziecko np. przyozdobiło naklejkami ołtarz święty(dwoma świecami i bukietem kwiatów).

Ksiądz podczas Mszy Św. czyta Ewangelię, to znaczy opowieść o życiu Jezusa, który przyszedł na ziemię, aby przemawiać do ludzkich serc i aby powiedzieć ludziom, że Bóg bardzo ich kocha i chce, aby byli szczęśliwi. Dziecko czynnie uczestniczy we Mszy Św. i wspólnie z rodzicami i wiernymi uczy się modlitwy ”Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga”, itd.

Książeczka ta to świetna okazja, a także pomoc nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców do wspólnej zabawy, modlitwy oraz nauki znaku krzyża na czole. Dziecko słysząc bicie dzwonów kościelnych dobrze już wie, że czas iść na Mszę Świętą. Rodzice przyjmujący Komunię  podczas Mszy,  tłumaczą dziecku, że gdy będzie starsze, będzie mogło przystępować do Komunii tak jak mama i tata.

Książeczka zawiera sześć dużych ilustracji, które można uzupełnić przepięknymi naklejkami. Kolorowe ilustracje sprawiają, że książeczka przyciąga oko dziecka i sprawia, że dziecko wraz z rodzicami, czy dziadkami może wspólnie czytać, bawić się, śmiać i naklejać naklejki. Drogi czytelniku, poświęć kilka chwil swojemu dziecku, baw się z nim, śmiej, tłumacz i ucz modlitwy, a książeczka wydana przez Wydawnictwo Święty Wojciech świetnie Ci w tym pomoże.

Życzę dobrej zabawy.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.