Literatura faktu, Biografia, Publicystyka

My ozdrowieńcy! Rozmowy z covidem w tle – Ksawery Krynicki – Wyd. Zielona Litera

My ozdrowieńcy! Rozmowy z covidem w tle – Ksawery Krynicki

My ozdrowieńcy

Coraz częściej spoglądamy w przyszłość z niepokojem. Zastanawiamy się jaki będzie ten postpandemiczny świat. Autor Ksawery Krynicki w książce: My ozdrowieńcy! prowadzi rozmowy z bardzo ciekawymi osobistościami. Wśród nich znajdują się: premier, ksiądz, kompozytor, nauczyciel, senator, architekt, psycholog i muzyk.

Ozdrowieńcy, którzy zgodzili się porozmawiać z autorem książki to w większości osoby znane i rozpoznawane. Warto rozmawiać o osobach, które wyszły z ciężkiej choroby jaką jest covid, bo obalają mity związane z wirusem, a ich świadectwa stanowią namacalny dowód jego istnienia. Dlatego ich głos jest tak ważny dla nas, aby wyciągać wnioski, ale nie na przyszłość, lecz na teraz.

Pandemia spowodowała, że jesteśmy skazani na pracę zdalną. Ciągłe przebywanie ze sobą, brak zmiany przestrzeni, codzienna rutyna sprawiają, że w naszym życiu pojawia się nerwowość, która niekiedy zmienia się w agresję. Podobna sytuacja ma się z dziećmi. Uczniowie logują się w piżamie i kładą do łóżka z powrotem, bo przecież nie ma obowiązku włączania kamerki i nikt nie widzi co robią.

Jednak jaka jest druga strona medalu, czego Bóg chce od ludzkości?

Odpowiada ksiądz Wojciech Nowicki: ”Widzę dwie drogi – pierwsza to taka, że Pan Bóg chciał poprzez chorobę pokazać coś samym chorym, a druga – ludziom wokół chorych, którzy bardzo zaangażowali się w pomoc potrzebującym, w opiekę nad starszymi”. Zdaniem duchownego pandemia na pewno nie jest karą, jak myślą niektórzy.

”Gdy więc mówi się o pandemii, o wszystkich katastrofach, jakie mają miejsce, to nie postrzegam tego w kategoriach kary tylko znaków od Boga. Chrystus mówi – Czas jest bliski, nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

Bohaterowie książki: My ozdrowieńcy! wiedzą doskonale, co to wykluczenie, izolacja, depresja czy samotność. Drogi Czytelniku poznaj ludzi, którzy pokonali covid. Sięgnij po tę książkę i poznaj ozdrowieńców i ich jakość życia po przebytej chorobie.

”Co przyniesie najbliższa przyszłość? Tego na razie nikt nie wie. Tak samo nikt nie wie, ile potrwa ta trzecia wojna światowa, bo tak właśnie postrzegam pandemię. Ludzie umierają, choć nikt do nikogo nie strzela” – mówi Marian Lichtman.

Strona wydawnictwa: https://www.swietywojciech.pl/

https://dobrerecenzje.pl/my-ozdrowiency-rozmowy-z-covidem-w-tle-ksawery-krynicki-wyd-zielona-litera/

Zobacz także

1 Comment

  1. Dobra recenzja, malejącym zagrożeniem staje się już pandemia – w stosunku do szczytów z 24 stycznia spadła liczba wykrywanych infekcji koronawirusem już o ok. 15% Wzrosła za to o ok. 15% dzienna liczba zgonów, co wynika z opóźnienia szczytu zgonów w stosunku do zachorowań.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.