Kryminał, DramatRecenzje książek

Nadia Hashimi – „Dom bez okien” – Wyd. Kobiece

Nadia Hashimi – „Dom bez okien” – Wyd. Kobiece

dom bez okien

Dom bez okien to opowieść o życiu i prawach afgańskich kobiet. To powieść bardzo egzotyczna i czytając ją odniosłam wrażenie jakby była z innego świata.

Od dwudziestu lat Ziba jest żoną i matką, a przede wszystkim afgańską kobietą, która nie ma żadnych praw, a słowo jej znaczy tyle ile ”pół słowa mężczyzny”. Życie jej toczy się monotonnie, aż pewnego razu zastaje swojego męża z siekierą wbitą w kark i w kałuży krwi. Natychmiast kobieta trafia do więzienia, ponieważ zostaje uznana za winną śmierci męża. W więzieniu spotyka inne kobiety, które są osadzone głównie za cudzołóstwo. Ziba jest zdziwiona, że koleżanki zaczynają troszczyć się o nią, bowiem nikt tak naprawdę się nią nie przejmował, była sama, pozostawiona w domu z dziećmi. Ziba dostaje za obrońcę młodego prawnika Jusufa, który za wszelką cenę chce udowodnić, że kobieta jest niewinna.

Czy mu się to uda?

Czy Ziba wróci do domu?

Jedyne za kim tak bardzo tęskni to dzieci pozostawione w domu.

Czy Ziba wróci do swoich dzieci?

Przeczytajcie!

 Wspaniała książka.

Autorka opisuje inny, rygorystyczny dla nas świat. Kobiety nie mają tam żadnych praw, tylko obowiązki. Przyznam szczerze, że z zaciekawieniem przeczytałam tę książkę, ale nie chciałabym się znaleźć w Afganistanie, bądź w skórze tych kobiet.

Czytając tę książkę doceńcie drogie kobiety, jaki my mamy komfort życiowy. Książka skłania nas do refleksji, a jednocześnie pokazuje co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze. Historia Ziby jest wzruszająca. Książka jest naprawdę wartościowa i uważam, że należy ją przeczytać. Dlatego nie traćcie czasu,

Czytajcie!

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.