Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Natalia Tomasiak, Marcin Świerc – „Przez polskie góry. Przewodnik biegacza” – Wyd. Helion

Natalia Tomasiak, Marcin Świerc – „Przez polskie góry. Przewodnik biegacza” – Wyd. Helion

przez polskie góry przewodnik biegacza

Nasze polskie, piękne góry, to świetna propozycja na relaks, uprawianie sportu, a także podziwianie pięknych widoków i odpoczynek.  Nasze góry to bardzo dobry pomysł na wyrobienie sobie kondycji i odporności . I to właśnie dziś Wam proponujemy!

Biegi górskie. Na początek brzmi groźnie prawda? Ale spokojnie, nikt przecież nie będzie zaczynał od tras bardzo trudnych i wymagających. Zacznijmy może najpierw od przygotowania psychicznego, następnie skompletujmy potrzebny sprzęt, ubrania i oczywiście wiedzę o danych trasach. Tak jak autorzy tego poradnika radzą, najpierw starajmy się zacząć od marszu, na krótkich trasach, a dopiero później stopniowo zwiększajmy poziom trudności.

Poradnik zawiera wiele praktycznych porad dotyczących naszego stroju, tego co potrzebne nam będzie i w co powinniśmy się zaopatrzyć. Warto z tym wszystkim się zapoznać, najpierw trochę poteoretyzować, a gdy już poczujemy się gotowi na wyprawę – wtedy pamiętajmy aby robić wszystko z rozwagą, a czekają nas niesamowite i niezapomniane przeżycia.

Pomyślicie pewnie, że to super pomysł i nowe ciekawe doświadczenia. Lecz pamiętajmy! Biegi górskie to nie to samo co biegi miejskie – po równym terenie. Tutaj swoją trasę szczególnie musimy zaplanować, warto skorzystać z przykładowych tras z poradnika (a trzeba przyznać, że naprawdę jest ich cała masa) i najlepiej wybrać taką gdzie w połowie będziemy mogli odwiedzić schronisko i tam odpocząć, a nawet jak mówią autorzy posilić się np. doskonałą szarlotką.

To niewielki poradnik, który zmieści się do każdej torebki, zabierzecie go ze sobą na wakacje lub właśnie w góry i nie zajmie Wam dużo miejsca. Dodatkowo zauważyć trzeba, że stworzony jest jakby wprost dla biegaczy gotowych planować swoje trasy. Stworzony jako kołonotatnik idealnie się do tego nadaje i zachwyca swą praktycznością.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.