
Cecylia i Wiktor to małżeństwo z przypadku. Połączyło ich jedynie dziecko. Nie są ze sobą szczęśliwi więc postanawiają się rozstać.
Lecz nim dojdzie do rozwodu, Cecylia nagle ulega poważnemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego doszło do poważnego urazu kręgosłupa i Cecylia ląduje na wózku inwalidzkim.
Wiktor z Cecylią poznali się zupełnie przypadkowo, kiedy pojawiła się na uczelni z wykładem o zachowaniach ptaków. Oboje bowiem bardzo kochali ptaki.
Potem Cecylia zaszła w ciążę i wspólnie zadecydowali, że wezmą ślub. Przez czternaście lat żyli ze sobą, a właściwie to obok siebie.
Wiktor wymykał się z kochanką za miasto, nawet wtedy, kiedy żona leżała w szpitalu….
Czy w tym wypadku rozwód wchodzi w grę?
Jak zachowa się Wiktor?
Kto teraz zaopiekuje się Cecylią?
Nikt by nie przypuszczał, że ludzie mają gdzieś osoby na wózkach inwalidzkich i średnio interesuje ich fakt, że komplikacje przy najdrobniejszych czynnościach potrafią zaboleć bardziej niż zwykły kopniak.
Jak teraz będzie wyglądać Cecylii życie?
Wystarczy zniżyć się o pół metra, żeby ludzie przestali ją zauważać lub zaczęli traktować jak zło konieczne. Wystarczy usiąść na wózku, żeby stać się społecznym karłem, którego fajnie ogląda się w filmie, ale niekoniecznie na co dzień.
Książka na miarę naszych czasów. Jakże bardzo aktualna.
Dlaczego się kłócimy?
Skąd biorą się wzajemne pretensje, żale i niekończące się wymówki?
Złość to choroba emocji. We współczesnym świecie partnerzy coraz częściej dają jej upust. Kiedy są bezsilni, kiedy nie umieją poradzić sobie z rzeczywistością, kiedy nie potrafią normalnie rozmawiać, czują się sfrustrowani.
Książka ta z pewnością podbije serca czytelniczek. Autorka to bystra obserwatorka o niebanalnej osobowości i z dużym poczuciem humoru.„(Nie)miłość” to literatura kobieca najwyższej próby.
Musicie się koniecznie przekonać czytając ją w długie zimowe wieczory. Człowiek bowiem nie może żyć bez miłości, bo po prostu zanika, chowa się w sobie i gaśnie.
Czy „Niemiłość” to sposób na miłość?
Zachęcam do lektury.