Poradniki, Zdrowie

Naturalna Apteczka – Fern Green – Wyd. Buchmann

Naturalna Apteczka – Fern Green

Naturalna apteczka

https://dobrerecenzje.pl/naturalna-apteczka-fern-green-wyd-buchmann/

W dzisiejszych czasach panuje moda na wygląd i figurę fit ale przecież każdy marzy, aby być zdrowym i korzystać z naturalnych składników.

A co jeśli Ci coś dolega?

Jak sobie pomóc samemu?

A co powiedziałbyś na to, żeby nauczyć się, jak samemu sobie radzić z codziennymi problemami zdrowotnymi?

Oczywiście w sklepach ze zdrową żywnością i produktami dietetycznymi znaleźć można dużą ilość preparatów leczniczych na bazie roślin. Jednak, jakże dużą frajdą i satysfakcją będzie przygotowanie ich samemu, np. gdy złapiesz katar, możesz mieć pod ręką naturalne lekarstwo, przygotowane własnymi rękami.

Książka – Naturalna Apteczka zawiera propozycje wielu preparatów z roślin, płynów kosmetycznych, naparów, nalewek, balsamów, czy kompresów. Naturalne lekarstwa to jedna z czterech form – napar, nalewka, okład i kompres.

Napary – jak wiecie przygotowujemy z liści i kwiatów. To głównie herbatki ale także wywar, czyli napar z korzeni, kory, jagód lub grzybów. Nalewki są proste do przygotowania, przechowuje się je w buteleczkach z kolorowego szkła (niebieskiego lub brązowego) zamykanych korkiem. Okłady – rośliny wchodzące w skład okładu będą w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Kompresy to kawałki tkaniny, które są nasączone ciepłym lub zimnym naparem. W użytku zewnętrznym pomaga łagodzić stany zapalne i bóle głowy, a także zwichnięcia i oparzenia słoneczne.

Książka – Naturalna Apteczka to prawdziwa skarbnica wiedzy. Zdrowe odżywianie i regularna aktywność fizyczna to dwa podstawowe warunki do zachowania równowagi psychicznej, np. napar z melisy i kwiatów z serdecznika, to sposób na podtrzymywanie dobrego stanu ducha, a kąpiel z saszetką rumianku, lawendy i płatków owsianych to spokojny i błogi sen.

Książka zawiera porady dla kobiet, mężczyzn, niemowląt i dzieci, np. dla kobiet napar na menopauzę, dla mężczyzn wywar z pokrzywy – świetnie łagodzi dolegliwości układu moczowego, a dla dzieci problemy z ząbkowaniem lub daje ciepłą inhalację.

Ponadto książka zawiera ponad sto innych przepisów na różne dolegliwości. Naucz się słuchać swojego ciała i dbać o nie używając własnych preparatów, nieskażonych chemią, ani konserwantami.

Taka książka w domu to prawdziwy skarb. Skorzystaj i przeczytaj lub miej ją na swojej półce, aby móc zawsze po nią sięgnąć.

Strona wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.