Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

„Neapol i Pompeje” – Wyd. Helion

„Neapol i Pompeje” – Wyd. Helion

neapol i pompeje

Jeżeli jeszcze nie zwiedzałeś przepięknych okolic Neapolu ani samego miasta, które urzeka nie tylko historią, to polecam Ci lekturę przewodnika Neapol i Pompeje Wydawnictwa Helion, wydanego w serii Przewodniki Michelin. Pozycja ta może być doskonałą inspiracją dla tych wszystkich, którzy chcą odkrywać, doświadczać, poznawać i poczuć dziedzictwo kultury zachowane współcześnie. Wydany w 2016 roku pozwala zapoznać się nie tylko z historią, ale także jest cennym źródłem informacji o tym, co współczesny turysta powinien – przybywając do Neapolu, zobaczyć czy zjeść.

Przewodnik składa się z 6 części, z których każda na swoje znaczenie i jest przydatna w podróży. pierwsza to informacje praktyczne, gdzie podróżnik może dowiedzieć się, jakie są największe atrakcje Neapolu, o co powinien zadbać przez wyjazdem, w jaki sposób może dotrzeć do tego pięknego włoskiego miasta, gdzie przenocować, jak się zabawić co i gdzie smacznie zjeść oraz jakie wydarzenia kulturalne czekają na niego w poszczególnych miesiącach roku. Jak przystało na porządny przewodnik znajdziemy tu też propozycje konkretnej trzydniowej wycieczki, z której mogą skorzystać osoby, mniej wprawione w samoorganizacji swojego wakacyjnego czasu lub ci, którym będzie zaproponowana trasa odpowiadać. Drugi rozdział to garść historii połączona z tematycznym opisem tego magicznego miejsca, czyli informacja na temat architektury, religii czy kuchni. Kolejna część zawiera więcej detali i opisuje poszczególne dzielnice Neapolu oraz jego okolice wyspy i zatoki. Tam znajdziemy informacje o tytułowych Pompejach i dowiemy się, że aby zwiedzić ruiny, to powinnyśmy przeznaczyć na to ok. pół dnia z naszej wyprawy.

Przewodnik zawiera tez indeks haseł, który pozwala szybko i sprawnie wyszukać dane miejsce oraz wyposażony jest w 8 map ułatwiających podróżnikom orientację. Sana pozycja jest wydana w bardzo podręcznym formacje, z umiarem wyposażona w ilustracje miejsc, które opisuje.

Na uwagę zasługuje również bardzo przejrzysta edycja tekstu, oraz dodatkowe elementy jak słowniczek pojęć architektonicznych oraz savoir-vivre.

Wyczerpujące informacje zawarte w przewodniku przeniosą nas w to miejsce już w momencie jego przeczytania, a realna wizyta będzie tylko dopełnieniem.

Ocena:10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.